Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник закликає ЗМІ не політизувати роботу сумісної комісії істориків України і РФ. Про це він сказав сьогодні на прес-конференції в Москві. «Цю комісію зафантазувала і заполітизувала, на жаль, преса. Я вважаю, особливо безрозсудна увага була деяких українських ЗМІ. Нічого там немає контраверсивного, немає проблем в історії, про які б не можна було розмовляти фахівцям», - сказав Табачник, повідомляє «УНІАН».
За його словами, результати спільної роботи ляжуть в дослідження і публікації архівів. Він зазначив, що такі комісії працюють в ЄС, зокрема у Франції і Німеччині, Росії і Польщі.
Міністр сказав, що німці і французи, німці і поляки просунулися набагато далі в цій роботі, оскільки зробили навчальні посібники для вчителів. «Хочу сказати, що УНІАН шукав свого часу кішку в темній кімнаті, коли її там не було. Ми запропонували такі ж проекти і міністрові освіти Польщі, і міністрові освіти Білорусі і навіть Міністерству освіти Туреччини. Я вважаю, що з суміжними країнами потрібно говорити про багато проблем, які важливі для обох держав», - сказав Табачник.
За його словами, українські і російські історики почали свою роботу з таких тем, як народні промисли в українських і російських селах 19-го століття, або сільські поселення першої половини 20-го століття.
Табачник підкреслив, що це зроблено спеціально, щоб показати спочатку «добрий результат», а надалі буде робота над делікатними темами.
Табачник зазначив, що з боку влади немає ніякого замовлення.
У свою чергу міністр освіти і науки Андрій Фурсенко підкреслив, що питаннями історії повинні займатися професіонали, які дорожать своїм авторитетом.
За його словами, оцінка подій повинна робитися на підставі роботи в архівах, всіх документів і свідоцтв.
Фурсенко зазначив, що в результаті будуть видані сумісні дослідження, книги, проводитимуться семінари і конференції. «Ми не хочемо ставити фахівців у рамки... і вона (робота) повинна забезпечуватися владою тільки створенням умов, а вчені повинні сказати своє слово. Це не повинно бути замовлення, це повинна бути робота вільних людей», - сказав він.
Фурсенко підкреслив, що історична інформація повинна бути відкрита. За його словами, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін також підтримує відкриття архівів.
За його словами, якщо архіви покажуть невідповідності реальної історії тому, що написано в підручниках, тоді «треба міняти підручники».
«Не можна міняти підручники під замовлення сьогоднішнього дня. Це позиція керівництва Росії і голови нашого уряду, який зіграв величезну роль у відкритті цих архівів», - сказав Фурсенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом