Парламентська асамблея НАТО готує доповідь про Україну, у якій є серйозна стурбованість західних партнерів перспективами європейської інтеграції України у контексті негативних тенденцій внутрішнього розвитку держави, а також посилення впливу з боку Росії. Також у доповіді говориться про можливу розробку і реалізацію низки дій для стримування зростаючого авторитаризму Віктора Януковича. Про це повідомив в.о. голови постійної делегації Верховної Ради України у парламентській асамблеї НАТО, народний депутат України Іван Заєць, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».
Він зазначив, що 27-31 травня у Болгарії на весняній сесії парламентської асамблеї НАТО обговорювався проект спеціальної доповіді про Україну – «Пост-помаранчева Україна: внутрішня динаміка розвитку та пріоритети зовнішньої політики». «У цій доповіді простежується серйозне занепокоєння західних партнерів перспективами європейської інтеграції України у контексті негативних тенденцій внутрішнього розвитку України, а також посилення впливу з боку Росії», - підкреслив він.
«Зокрема, у проекті доповіді констатується відступ України від європейських демократичних стандартів, поява елементів авторитаризму і політичного переслідування опозиції, відсутність ефективних економічних реформ, а також уразливість нового керівництва України до посиленого тиску з боку Москви», - сказав парламентарій.
За словами Зайця, проект доповіді рекомендує НАТО, незважаючи на проголошений позаблоковий статус України, продовжувати політику тісної співпраці з Україною і не допускати її ізоляції на міжнародній арені, а, з іншого боку, порушує питання перед країнами-членами НАТО про можливу розробку і реалізацію низки дій для стримування зростаючого авторитаризму Януковича. «Не дивлячись на певні недоліки і неточності у проекті доповіді, які можуть бути усунені під час візиту делегації парламентської асамблеї НАТО в Україну на початку липня, доповідь у цілому має об'єктивний характер і може посприяти корекції політики нового керівництва України у напрямі відновлення демократичного розвитку та європейської інтеграції України», - резюмував Заєць.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом