Україна добилася для себе максимально вигідних умов у договорі про зону вільної торгівлі СНД і готова була підписати документ 19 травня на засіданні глав урядів країн - учасниць Співдружності, проте через позицію Узбекистану підписання не відбулося. Про це в інтерв'ю «УНІАН» повідомив відповідальний за підготовку документа, уповноважений урядом України по співпраці з СНД Валерій Мунтіян.

«Підписання не відбулося через невирішені питання, насамперед, з Узбекистаном.

Зона вільної торгівлі повинна бути без вилучень і обмежень, але Узбекистан заявив, що не відмінятиме експортні й імпортні мита. На пропозицію застосувати перехідний період Ташкент також не дав згоди», - сказав Мунтіян.

Він підкреслив, що проект договору, представлений на розгляд глав держав 19 травня, задовольняє Україну. «Цей варіант ми були готові підписати», - зазначив Мунтіян.

При цьому він підкреслив, що незважаючи на існуючі вилучення і деякі обмеження, зокрема, стосовно цукру і горілки, для України при дії узгоджених умов вільної торгівлі товарообіг з країнами СНД може збільшитися на 35%. «Відносно України діє вилучення щодо цукру й горілки. Але навіть цей варіант дуже вигідний для нас. Це великий плюс. Узгоджені умови торгівлі дають нам збільшення товарообігу з країнами СНД на 35%, а з урахуванням відміни спецрозслідувань за домовленістю з Росією - це ще один мільярд доларів. Отже, ми добилися вигідного варіанту договору. Він відстоює національні інтереси», - сказав Мунтіян.

При цьому він повідомив, що 28 червня на засіданні Економічної ради на рівні перших віце-прем'єрів проект договору буде ще раз розглянутий, і якщо позиція Узбекистану зміниться, то і Україні, можливо, доведеться скоректувати свою позицію.

«Побачимо загальну картину. Якщо Узбекистан або інша країна змінить позицію, то, звичайно, проаналізуємо, як у зв'язку з цим може бути скоректована позиція України, - сказав Мунтіян.

Як повідомляв Forum, 19 травня в Мінську на засіданні глав урядів СНД планувалося підписати договір про зону вільною торговлі між країнами-учасницями Співдружності. Проте розгляд питання, через неузгодженість низки питань, був перенесений на чергове засідання ради глав урядів СНД, яке відбудеться у жовтні 2011 року в Санкт-Петербурзі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

590