Керівник представництва німецького Фонду Аденауера Ніко Ланге заявляє, що українська влада повинна роз'яснити своїм громадянам необхідність проведення реформ, а опозиція повинна виконувати конструктивну функцію в цьому процесі.

Таким баченням стану справ в Україні Ланге поділився з «Газетою по-українськи» (№ 71 від 20 травня), повідомляє «УНІАН».

«Політики помиляються, коли думають, що люди не зрозуміють важливості проведення реформ. У вас третина бюджету йде на додаткове фінансування пенсій. Схожа ситуація була в Португалії. Тамтешня опозиція думала, що виграє, протидіючи пенсійній реформі. Але, коли вона прийшла в уряд, то повинна була проводити ті ж реформи, які критикувала. У вас ситуація така, що який-небудь уряд повинен проводити реформи. Іншого виходу немає», - сказав Ланге.

На його думку, люди розуміють, що не можна заробляти 400 доларів, а витрачати 550, і що країна декілька років має проблеми з фінансами і виживає завдяки підтримці Міжнародного валютного фонду, і неефективно витрачає енергію, за яку платить ще третину бюджету. «Владі потрібно відверто говорити з людьми, що і чому потрібно робити і який отримаємо результат. Одне з головних завдань - збудувати систему, де в центрі буде людина, а не держава. Тоді у людей буде відповідальніше ставлення до своїх вчинків. До цих пір ваша політика будується на обіцянках, що держава вирішить всі проблеми соціально-культурного характеру. Вам потрібно змінити таке звернення. Тому що держава повинна тільки створювати умови, щоб кожен міг вирішити свої проблеми в регіонах, там, де вони дійсно є. Це одна з ключових змін для європейської інтеграції», - переконаний Ланге.

Представник німецького фонду також вважає, що українська опозиція не зрозуміла своєї ролі. «Її завдання - не тільки говорити, що все погано, а говорити, як потрібно робити. Можна сказати, що в Податковому кодексі є проблеми, але потрібно і запропонувати альтернативні вирішення. Це прямо пов'язано з відповідальністю перед виборцями. А вони розумніші й відповідальніші, ніж багато людей з так званої «еліти». Партії повинні були б відрізнятися одна від одної в програмах, цінностях, ідеях і діях. Це важливо і для політиків, і для виборців. У 1960-у німці не бачили різниці між партіями. Всі політики давали однакові обіцянки і дочекалися протестів на вулицях. Здається, зараз українці теж вважають політиків однаковими. Тому ситуація дуже небезпечна», - вважає експерт.

«Коли є одна велика партія при владі і багато малих в опозиції, то при змішаній виборчій системі велика партія завжди виграватиме вибори. Це слід враховувати опозиції. Але у вас вона роздроблена. У Німеччині в опозиції три партії. У вас - 15-20», - зазначив Ланге.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

577