Екс-президент України Віктор Ющенко називає неадекватними дії правоохоронних органів відносно утримання під вартою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
Екс-президент зазначив, що не хоче зачіпати суть звинувачень, які висуваються проти Луценка, оскільки з цим повинні розбиратися слідство і суд, але спосіб затримання, який був застосований до Луценка, на його думку, є неадекватним.
«Я не хочу коментувати зміст самої справи, але я вважаю, що запобіжний захід, який застосований до Луценко, не адекватний обставинам. Він міг бути на волі, міг співробітничати із слідством, надавати належні свідчення і співробітничати з Генеральною прокуратурою і судом», - сказав Ющенко.
За його словами, якщо у Генеральної прокуратури і були підстави для утримання під вартою Луценка, то вона не довела це аргументовано і, на його думку, це є найбільшою проблемою, чому сьогодні існують полярні точки зору щодо цієї справи.
У той же час він зазначив, що є великі претензії до самого ходу слідства. Саме тому, сказав Ющенко, його партія «Наша Україна» і виступала із заявами, що не може розділяти такий характер ведення слідства. «Людина на волі зможе краще відстояти свої права, ніж за гратами», - зазначив Ющенко, повідомляє «УНІАН».
Подібне ставлення у нього і до справи, порушеної проти Юлії Тимошенко.
Він вважає, що не потрібно обмежувати людину у вільному пересуванні, і рішення про її винність або невинність повинен винести виключно суд.
У той же час Ющенко зазначив, що якщо говорити у загальних рисах, не прив'язуючись до конкретних справ проти українських політиків, потрібно розуміти, що держава повинна боротися з корупцією. Він підкреслив, що корупція існує виключно там, де діє влада, чиновник. А в Україні дуже часто які-небудь спроби боротися з корупцією натикаються на заяви про політичне переслідування опонентів. «Ви є свідками того, як слідство (у США - ред.) діє з розділом МВФ. У нас би відразу говорили, що це політичне переслідування, тому що він хотів стати кандидатом у президенти», - сказав Ющенко.
Він підкреслив, що в світі інші підходи, і всі хочуть спочатку отримати відповідь «не через політику, а через слідство і суд».
Відповідаючи на запитання, чи відомо йому що-небудь з приводу відкриття проти Луценка ще однієї кримінальної справи, яка пов'язана зі справою про отруєння Ющенка, екс-президент відмітив, що, наскільки йому відомо, колишньому керівникові МВС інкримінують те, що він дав вказівку проводити зовнішнє спостереження нібито в рамках справи про отруєння, а по суті це спостереження, начебто, було за певними політичними силами. «Я так розумію цю позицію, мова йде про наружку, і як вона використовувалася - або вона використовувалася у справі слідства щодо отруєння, або використовувалася в якомусь іншому плані», - сказав Ющенко.
Як повідомляв Forum, Юрій Луценко був затриманий 26 грудня 2010 року. Печерський районний суд Києва вибрав для екс-міністра внутрішніх справ запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
Луценку інкримінується заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, і зловживання владою, скоєне працівником правоохоронного органу.
22 квітня Луценко почав голодування після рішення суду в черговий раз продовжити термін його ув'язнення, незважаючи на те, що політик уже завершив ознайомлення з матеріалами порушеної проти нього кримінальної справи. 28 квітня Луценко письмово проінформував керівництво Київського СІЗО про відмову вживати їжу.
Увечері 10 травня Луценка зі слідчого ізолятора доставили в лікарню швидкої допомоги Києва.
16 травня дружина екс-міністра Ірина Луценко повідомила, що лікарі категорично рекомендують Луценку припинити голодування.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом