Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у Страсбурзі обговорив із співголовою Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ, керівником делегації Європейського парламенту в ПА ЄВРОНЕСТ Крістіаном Вігеніним перспективи роботи Асамблеї і різні аспекти співпраці України з Євросоюзом.

Вігенін відмітив важливу роль України в реалізації парламентського вимірювання ініціативи «Східного партнерства». «Коли б не позиція України, ЄВРОНЕСТ не відбувся б», - сказав він, повідомляє «УНІАН».

Зі свого боку, голова Верховної Ради відмітив складність переговорного процесу, який передував початку роботи Асамблеї. Він виразив зацікавленість України в тому, щоб «ЄВРОНЕСТ був наповнений практичним змістом, зокрема в питанні виконання Плану дій щодо введення безвізового режиму між Україною і ЄС, а також підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі».

За словами керівника парламенту, єдина позиція української влади в питаннях європейської інтеграції дуже важлива. На переконання Литвина, ефективна співпраця України і ЄС наочно продемонструє громадянам України європейські перспективи нашої держави.

Вігенін запевнив Литвина, що з початком роботи Асамблеї будуть розширені можливості формування в Євросоюзі «нового типу політики» щодо східних партнерів, що дозволить внести певні зміни до політики сусідства. «Схід вимагає більшої уваги, серйознішого ставлення», - зазначив він.

За словами співголови Асамблеї, в Європарламенті є підтримка активізації відносин Україна-ЄС в питанні введення безвізового режиму. Вігенін зазначив, що Україна «обов'язково стане частиною об'єднаної Європи, інше питання - коли ЄС визначиться з цим». «Але, чим більше ми сьогодні працюватимемо, тим легше і швидше буде ухвалено таке рішення», - додав він.

Голова Верховної Ради укотре підкреслив необхідність «залучення України в європейські справи», зазначивши, що «для позитивного результату ми повинні перейти від декларацій до практичних дій».

Нагадаємо, сьогодні, 10 травня, в Страсбурзі відбулося засідання Бюро Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща.

Як повідомлялося, 3 травня в Брюсселі створено Парламентську асамблею euronest (ЄС - країни-учасниці «Східного партнерства»).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

463