Українська служба Бі-Бі-Сі 29 квітня вийшла в ефір зі своєю останньою радіопрограмою після майже 19 років мовлення. Про це повідомляється на українській версії сайту Бі-Бі-Сі, який залишиться.
Крім української, припинено радіомовлення також азербайджанською, російською (за винятком окремих програм в інтернеті), іспанською (для Куби), в'єтнамською, китайською і турецькою мовами, повідомляє «УНІАН».
Як оголосив голова Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі Пітер Горрокс, 650 робочих місць з 2400 на Всесвітній службі буде закрито впродовж наступних трьох років, більшість з них - упродовж першого року.
Бі-Бі-Сі раніше оголосила, що закриває 5 мовних служб через скорочення бюджету корпорації. Закрита албанська, македонська, сербська служби, а також редакції, які випускають програми для країн Карибського регіону англійською мовою і португальською, - для країн Африки.
Крім повного закриття цих 5 мовних служб, ще 7 служб, серед яких і українська, припиняють радіомовлення, але залишаться в інтернеті. Також скорочено або закрито багато програм Всесвітньої служби англійською мовою, включаючи «Європа сьогодні».
Бі-Бі-Сі також оголосила про закриття приблизно 200 веб-сайтів англійською мовою і звільнення 360 працівників, які займаються їх виробництвом.
Як повідомлялося, перша програма Бі-Бі-Сі українською мовою, гостем якої став Президент Леонід Кравчук, вийшла в ефір 1 червня 1992 року.
Всесвітня служба Бі-Бі-Сі почала мовлення у 1932 році. Зараз її бюджет складає 272 млн. фунтів за рік (близько 430 млн. доларів), а загальна аудиторія теле- і радіопрограм, а також інтернет-сайтів, досягає 241 млн. чоловік у всьому світі.
Виробництво програм Бі-Бі-Сі для британської аудиторії фінансується за рахунок телевізійного збору - особливого податку, який платить кожна сім'я, що користується телевізором. Поки що Всесвітня служба, яка до цих пір вела мовлення 32 мовами, фінансується Міністерством закордонних справ Британії (Форин-офісом).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом