Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що для українського суспільства кращою була б мажоритарна виборча система за умови, що партії висувають кандидатів, але люди знають, кого вони вибирають. Про це він заявив в ефірі «Радіо-Ера ФМ».
Литвин переконаний, що «депутат повинен раз на квартал звітувати перед людьми» і «якщо він людей не влаштовує, то люди можуть відправити його геть, а на його місце повинен прийти той, хто зайняв друге місце під час виборчих гонок у цьому окрузі». На думку спікера, таким чином у нас відбулася б природна політична структуризація. «І у нас з двохсот партій залишилося б у кращому разі 20», - додав він. При цьому Литвин зазначив, що коли «говорять, що потрібно вийти на змішану систему, я вимушений з огидою погоджуватися на це», повідомляє «УНІАН».
Кажучи про терміни ухвалення виборчого закону, голова ВР зазначив, що проблеми повинні вирішуватися у міру їх надходження. На його переконання, не потрібно нам сьогодні займатися виключно законом про вибори. «Це людям і країні сьогодні не пече. Давайте виходитимемо з того, коли він буде готовий, коли експерти і громадськість висловлять свої оцінки. А тоді приймемо його без криків, з якими ми звикли приймати такі документи», - сказав Литвин.
Як повідомлялося, Робоча група з питань удосконалення законодавства про вибори була створена Указом Президента України 2 листопада 2010 року. Глава держави доручив привести законодавство про вибори у відповідність із загальновизнаними міжнародними демократичними стандартами. Очолив Робочу групу згідно указу міністр юстиції Лавринович.
11 квітня міністр юстиції Олександр Лавринович подав законопроект «Про вибори народних депутатів України». Документ передбачає, що вибори народних депутатів проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Крім того, проект пропонує підвищити до 5% прохідний бар'єр для партій на наступних парламентських виборах. За словами Лавриновича, всі позиції знаходяться на стадії обговорення, і робоча група готова до дискусії при доопрацюванні остаточного варіанту документа.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом