В Україні вперше представили законопроект про перейменування міліції. Його автори – профспілкові керівники МВС.
Законопроект «Про поліцію» пропонує перейменувати міліцію на поліцію, позбавити її надлишкових та дублюючих функцій і скоротити штат співробітників. Із МВС, зокрема, пропонується вилучити підрозділи податкової міліції та МРЕО. Законопроект зобов'язує поліцейських оперативно реагувати на інформаційні запити журналістів, враховувати громадську думку і забороняє їм вступати у політичні партії, пише «Комерсант-Україна».
Щоб поліпшити репутацію МВС, автори проекту закону пропонують переатестацію співробітників відомства і надалі брати на службу тільки при наявності вищої освіти.
«Нам слід діяти за прикладом Грузії та Росії – вивести за штат усіх співробітників і наново взяти на конкурсній основі», - заявив один із авторів законопроекту, полковник міліції Віктор Столбовий. На його думку, такі заходи дозволять підняти зарплату співробітникам МВС.
Мінімальну заробітну плату для молодшого командного складу поліції документом пропонується зафіксувати на рівні 4-5 мінімальних зарплат, встановлених законом «Про бюджет» (3840-4800 грн). Для середнього командного складу - на рівні 6-7 мінімальних зарплат (5760-6720 грн), для старшого і вищого - 8-10 (7680-9600 грн). «Всі порушення відбуваються у міліції через брак грошей! У простого міліціонера зарплата приблизно 2 тис. грн! Це ганьба для держави», - заявив голова профспілки Анатолій Онищук.
Окремою статтею у документі визначаються дії поліції стосовно дотриманню прав і свобод громадян. Поліцейським пропонується повідомляти причини затримання, нагадувати затриманим про право на адвоката і на один телефонний дзвінок. «Зараз у нас міліція женеться за статистикою, за показниками роботи, аби розкрити злочин за всяку ціну», - повідомив Оніщук, зазначивши, що законопроект передано на розгляд парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією і незабаром буде зареєстрований у Верховній Раді.
У МВС учора заявили, що не знайомі з законодавчою ініціативою профспілки. «Перейменування міліції на поліцію не є для нас першочерговим завданням, - заявив перший заступник начальника управління у зв'язках з громадськістю МВС Сергій Бурлаков. - Зараз важливо посилити контроль за дотриманням прав і свобод громадян, а з нового навчального року переглянути систему відбору до профільних ВНЗ» .
На думку правозахисників, довіру українців до правоохоронних органів підвищать комплексні реформи у системі судів і органів кримінальної юстиції. «Зараз міліція працює на показники, намагаючись добитися максимального розкриття злочинів, вибиваючи із людей зізнання, змушуючи їх свідчити проти себе і порушуючи всі можливі права і свободи громадян. Підвищенням зарплати або перейменуванням міліції на поліцію це не виправити», - переконаний глава Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом