Росія не відмовиться від своєї військово-морської бази у Севастополі, точно так же, як і не віддасть Курильські острови Японії. Про це заявив екс-командувач Чорноморського флоту РФ, адмірал Ігор Касатонов.

«2042 рік – НЕ гранична дата перебування ЧФ у Криму. Російський флот у Севастополі – назавжди! Як Росія не віддасть Курильські острови, так вона не віддасть і Севастополь! Якщо це місто який-небудь керівник російської держави вирішить віддати, він одразу ж втратить свою посаду. Його просто зметуть», - сказав адмірал.

«Росії тут потрібно проявляти більше активності. Необхідно технологічно забезпечувати корвети - нові кораблі XXI століття - зброєю XXI століття. Ці кораблі ЧФ отримає у першу чергу: відповідне рішення головнокомандувач Військово-морського флоту Росії ухвалив два роки тому. Постачання нових кораблів і систем озброєння можливе не тільки із Севастополя, ми можемо зосередити великі сили у Новоросійську, пропонує використовувати свої порти і Абхазія», - додав Касатонов.

За словами екс-командувача, перспектива розвитку Чорноморського флоту присутня в усіх військових стратегічних документах, де він фігурує як південно-західний напрям.

«Усі загрози, з якими боротиметься флот, виникли не вчора. Вони лише посилилися останнім часом. Це питання глобального тероризму, загострення відносин між Ізраїлем та арабськими країнами, всі середземноморські конфлікти. Тобто це загрози, які розглядаються для Збройних сил Росії у цілому», - уточнив адмірал.

У той же час він піддав критиці практику участі України у спільних навчаннях з НАТО, яка триває. «Ми негативно ставимося до цих навчань. Україна намагається загравати з НАТО, проводячи з ним військові навчання. Наше ставлення до таких фактів негативне», - сказав Касатонов.

Як повідомляв ForUm, 21 квітня 2010 року у Харкові Президент України Віктор Янукович і президент Росії Дмитро Медведєв підписали угоду між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту на території Україні, якою передбачене базування російської військової бази у Севастополі до 2042 року.

В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.

21 квітня 2011 Президент Віктор Янукович заявив, що без підписання «харківських угод» Україна втратила б не тільки промисловість, але і країну.

За матеріалами «Gazeta.ua», «УНІАН»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

461