Екс-майор Управління державної охорони Микола Мельниченко вважає, що проти нього в Україні почалася «цілеспрямована кампанія дискредитації як свідка». Про це він сказав журналістам, коментуючи сьогоднішній виступ народного депутата України Юрія Кармазіна у Верховній Раді.
Він заявив: «Те, що почалася цілеспрямована кампанія щодо дискредитації свідка Мельниченка - це факт». «Банда підключила всіх своїх проплачених адвокатів, приховану агентуру», - підкреслив він, повідомляє «УНІАН».
За його словами, ця дискредитація здійснюється для того, щоб відвернути увагу громадськості від головного питання - «про притягання до відповідальності Кучми, Литвина енд компані», а також, «щоб створити громадську думку про те, що цьому свідкові не можна довіряти».
У той же час Мельниченко не відповів чітко на запитання, чи передавав він записи або інформацію представникам інших держав.
Коментуючи заяву Кармазіна про необхідність порушення проти Мельниченка кримінальної справи, екс-майор сказав, що для цього «необхідно виконати низку вимог». «Для того, щоб була порушена кримінальна справа проти мене, що потрібно зробити? Потрібно, щоб цей Пінкертон Кармазін міг чітко сказати, які записи і коли, і кому я передавав, більш того - чітко потрібно сказати, чи є в них (у записах - ред.) державна таємниця», - підкреслив Мельниченко.
Він додав, що якщо Кармазін вважає, що «викрадання журналіста - це державна таємниця, то тоді така держава і її слуги, які захищають такі державні таємниці, не потрібні».
Мельниченко запевнив, що «діяв як офіцер у рамках української Конституції і законодавства, і не порушив присягу».
Як повідомляв Forum, сьогодні, 20 квітня, Кармазін заявив у парламенті, що вважає рішення Генеральної прокуратури про закриття і відмову від порушення кримінальних справ відносно Мельниченка необгрунтованими і незаконними. При цьому він зазначив, що заяву робить від імені 84 народних депутатів з різних фракцій.
Кармазін підкреслив, що слідство повинно бути проведено «повно, об'єктивно, політично неупереджено». За його словами, повинна бути порушена кримінальна справа за статтею «державна зрада».
За його словами, необхідно досліджувати, чи не були передані відомості, які містять державну таємницю України, спеціальним службам і правоохоронним органам інших держав.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом