Білорусь заявляє, що у країн-донорів падає інтерес до ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Про це «УНІАН» повідомили у прес-службі Посольства Білорусі у Москві.

«Незважаючи на те, що потреба Білорусі у міжнародній допомозі не тільки не зменшується, а, навпаки, зростає, в урядів країн-донорів став падати інтерес до її надання. Однією із причин є той факт, що після аварії минуло досить багато часу», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для подолання «втоми» донорів організації системи ООН розробили нову стратегію допомоги, пріоритетами якої є реабілітація та розвиток. Ця стратегія передбачає розвиток місцевої економіки за рахунок підтримки приватного підприємництва, залучення інвестицій та розвитку малого бізнесу, створення нових робочих місць та джерел доходів.

За інформацією посольства, крім міжнародних програм, важливу роль відіграє і безоплатна гуманітарна допомога, що надається благодійними організаціями та приватними особами.

У той же час зазначається, що ціла низка міжнародних організацій надає допомогу уряду Білорусі у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС. У більшості випадків при наданні допомоги основний акцент робиться на подоланні короткострокових і середньострокових наслідків радіаційного впливу у вигляді рекультивації забруднених земель, надання спеціальних медичних послуг потерпілому населенню, моніторингу довгострокових наслідків радіоактивного опромінення, вивчення екологічних аспектів припинення експлуатації ЧАЕС та екологічних проблем у галузі поводження з радіоактивними відходами .

Як повідомляв ForUm, сьогодні, 19 квітня, у Києві проходять заходи, пов'язані з 25-ми роковинами Чорнобильської трагедії.

Президент України Віктор Янукович заявив, що на Донорській конференції зібрано близько 500 млн. євро на реалізацію чорнобильських проектів.

Раніше Янукович зазначав, що не вистачає близько 740 млн. євро на будівництво саркофага для ЧАЕС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

533