Європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле заявляє, що Європейський Союз сподівається в поточному році завершити переговори щодо укладення Договору про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це Фюле заявив в інтерв'ю Lb.ua.

Зокрема, на запитання «Яка Ваша оцінка перспектив успішної фіналізації переговорів щодо Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС у поточному році?», єврокомісар зауважив: «Предмет цих торгових переговорів - не моя компетенція, однак я би зробив загальне зауваження. Так звана глибока і всебічна зона вільної торгівлі (ГВЗВТ) - частина Угоди про асоціацію. І, дійсно, ми сподіваємося завершити переговори у поточному році».

За словами Фюле, «цей Договір пов'язаний із загальною концепцією реформ і модернізації, які наблизять Україну до ЄС не лише з економічної точки зору, але також і в правових, політичних аспектах і аспектах безпеки. Я вважаю, важливо підкреслити дуже широкий спектр питань, який покриває Договір, що повинно мати безпосередній вплив на життя громадян, а не тільки економічних гравців», повідомляє «УНІАН».

На запитання про те, як скоро Україна може розраховувати на безвізовий режим з ЄС і залежить цей безпосередньо від стану громадянських і політичних свобод в Україні, Фюле відзначив: «Давайте говорити досить чітко: у листопаді минулого року, під час Самміту ЄС-Україна, ми зробили значний крок у цьому напрямку: ЄС представив План дій з візової лібералізації, який визначає всі заходи, які необхідно прийняти і реалізувати України. Швидкість просування до візової лібералізації залежатиме від прогресу, якого досягне України у виконанні виставлених вимог ».

При цьому Фюле наголосив, «що цей План дій - дуже всеосяжний, і що його виконання вимагає наполегливої ​​роботи - це передбачає, наприклад, удосконалення захисту документів, зміцнення управління кордонами та міграцією та політики надання притулку, а також реформ у правоохоронній галузі. Ми також повинні пам'ятати, що з пересуваннями людей пов'язані найважливіші питання прав людини і основоположних свобод. Тому, загалом, швидкість просування до візової лібералізації залежатиме від досягнень України, хоча, звичайно, ми постараємося надати всю можливу підтримку з нашого боку ».

Як повідомляв ForUm, 22 листопада Україна і ЄС домовилися про план дій, які Україна повинна виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян. У листопаді за результатами 14 саміту «Україна - ЄС» у Брюсселі сторони висловили надію на завершення переговорів щодо угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі в 2011 році.

Україна готова виконати план по введенню безвізового режиму з країнами Євросоюзу вже в першому півріччі 2011 року, сказав Президент України Віктор Янукович 27 грудня.

8 квітня після завершення 16-го раунду переговорів у Брюсселі заступник міністра економіки України Валерій П'ятницький повідомив, що Україна та ЄС змогли досягти прогресу за трьома з п'яти найбільш складних питань у рамках переговорів щодо угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

467