Справи, відкриті для того, щоб покрасуватися системою, завжди приносять несправедливі результати. Ці слова професора Гарвардської школи права, одного із провідних юристів США Алана Дершовіца, який представляє інтереси Леоніда Кучми у «справі Гонгадзе», сьогодні цитує «The Economist» у статті «Ловля Кучми. Що стоїть за звинуваченнями проти колишнього Президента».
«Справа проти Леоніда Кучми може бути розрахована на те, щоб продемонструвати невибірковість закону. Або ж пан Янукович ведений бажанням помститися пану Кучмі, який відмовився застосувати силу, щоб придушити помаранчеве повстання 2004 року. Крім того, «демонстрація справедливості» від Януковича може бути націлена на отримання кредиту довіри від Заходу, який критикує його за узурпацію влади і витіснення демократії», - пише «The Economist».
Видання стверджує, що «ніщо з цього не перешкодить корупції і перерозподілу активів в Україні; не розірве кайдани між політичною владою і бізнесом. Як і не принесе поліпшення рівня життя для пересічних громадян. Що може статися - так це зміцнення служб безпеки та прокуратури, що дасть Януковичу і його подільникам ще більше підстав залишатися при владі стільки, скільки це буде можливо».
Як повідомляв ForUm, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою у причетності до вбивства Гонгадзе і незаконних діях щодо журналіста Олексія Подольського.
За матеріалами «УНІАН», «LB.ua»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом