У другого президента України Леоніда Кучми не було мотивів для вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це заявив третій президент Віктор Ющенко.

«Я не допускаю того, що Кучма, як Президент, як людина, просто взяв, підняв телефон і наказав: «Зарубайте цю людину!», - сказав він.

«Я зараз намагаюся сам собі аргументувати. Ну, по-перше, не було цих мотивів таких, щоб говорити з журналістом уже через такі методи. Насправді, я думаю, що ці відносини не могли носити таку природу - до вбивства. Вони носили жорстку природу: переслідування, «наружки», могли показові побої робити, щось інше», - додав Ющенко, повідомляє «ЛІГАБiзнесІнформ».

«Сам по собі факт, що перша людина нації приходить до думки, що можна когось убити, ну ми тоді маємо справу або з клієнтом Павлівки, або там треба психологічні якісь зусилля», - зазначив третій глава держави.

Ющенко також заявив, що контролював справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, скільки міг.

«Треба вітати такого роду кроки як доведення до кінця справи Гонгадзе. У будь-якому разі, йдеться про сюжет п'ятирічної давності, чи про сюжет сьогоднішній», - зазначив Ющенко.

«До 2005 року ми не мали жодного прогресу ні щодо того, хто його вбив, ні щодо того, хто його замовив. І коли я прийшов, перша нарада з Генпрокуратурою у мене була присвячена п'яти справам, одна з них - це Гонгадзе. Для мене це була справа честі», - розповів Ющенко.

«Минає два з половиною роки і ми в цій справі вперше приходимо до суду. Передаємо до суду ту частину, яка стосується вбивць, висунули конкретне звинувачення відносно цих людей, суд розглянув, кримінальне переслідування Генпрокуратурою задоволене, цих убивць посаджено до в'язниць. І я б сказав, що за перші три роки ми впоралися з першою частиною проблеми вбивства Гії Гонгадзе: ми дізналися, слідством довели і судом прийняли рішення щодо вбивць. І сьогодні не виникає запитань, хто вбив Гію Гонгадзе», - додав він.

«Друге питання складніше. Воно, перш за все, правове, але, з іншого боку, що не менш важливо - також і політичне. Хто стояв за цим убивством? За відсутності Кравченка, основного фігуранта цієї справи, без Пукача (а у нас тоді Пукача не було, ми отримали лише за 7 чи 6 місяців до кінця моєї каденції явку Пукача), все, що стосувалося другої частини слідства «Хто стояв за вбивством», скільки міг, я 3-4 місяці контролював», - підсумував третій президент.

При цьому він також зазначив, що «свідчення були досить щирими, а співпраця зі слідством була проявлена Пукачем досить повно, досить відкрито».

Як повідомляв ForUm, 21 березня Генпрокуратура порушила справу відносно Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе і незаконних діях щодо журналіста Олексія Подольського.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

645