Заступник начальника Управління Адміністрації Президента РФ з міжрегіональних і культурних зв'язків Олександр Грачов вважає, що в Україні продовжують обмежувати права російськомовного населення.

«Найкращі процвітаючі держави - це ті, які піклуються про всіх своїх громадян, незалежно від їхньої національності, незалежно від мови, якою вони розмовляють. На жаль, ми поки ще є свідком обмеження права російськомовного населення України», - сказав Грачов.

За його словами, в Україні досі не прийнятий законопроект про мови, піддається нападкам націоналістів концепція мовної освіти в Україні, де, як він вважає, йдеться про необхідність зваженої політики у сфері мови.

Грачов заявив, що «високими темпами до цих відбувається скорочення кількості шкіл, навчання у яких відбувається російською мовою». Крім того, не вирішено питання з акредитацією російських ВНЗ в Україні, додав він.

У той же час, за словами співробітника АП, російська сторона зауважила позитивні зрушення у сфері телерадіомовлення. «Ми про них знаємо. А з іншого боку, дуже багато залежить від політичної кон'юнктури України і від того, як вестимуть себе російськомовні рухи, наскільки активно вони будуть поводитися», - заявив Грачов.

При цьому він нагадав, що зараз у Верховній Раді України перебуває законопроект, прийнятий у першому читанні, про скасування обов'язкової квоти на мовлення у телерадіоефірі українською мовою, повідомляє «УНІАН».

«Ми вважаємо, що розширення російськомовного простору має сприяти не тільки входженню інформаційного ресурсу та ЗМІ РФ на український ринок, а й підтримці друкованих інформаційних видань, також і Інтернет ЗМІ російською мовою як з боку державних інститутів, так і з боку громадських організацій України» , - заявив кремлівський чиновник.

За його словами, зараз пройшли зміни у бік зміцнення партнерства і взаєморозуміння між РФ і Україною.

Крім того, Грачов зазначив, що російські і російськомовні рухи в Україні є «важливою компонентою» комплексу заходів, спрямованих на будівництво та реалізацію спільних планів щодо збереження та зміцнення гуманітарних та економічних зв'язків між країнами.

Як відомо, раніше Грачов був Генеральним консулом РФ в Одесі, до складу консульського округу якого входять Одеська, Миколаївська, Херсонська та Кіровоградська області.

У липні 2009 року МЗС України оприлюднив заяву, що «окремі працівники російського Генерального консульства в Одесі займаються діяльністю, несумісною з дипломатичним статусом».

Розглядалося питання про дострокове припинення роботи Грачова в Україні у зв'язку з тим, що генконсул, за оцінкою глави МЗС України Володимира Огризка, «порушує норми Віденської конвенції про дипломатичні відносини».

«Українська правда» з посиланням на джерела у компетентних органах повідомила, що Грачов займався створенням підконтрольної РФ структури для реалізації російського впливу. Зокрема, під час неофіційних особистих зустрічей він доручав українським громадянам готувати письмову інформацію про те, як створити механізми впливу і просувати політику Росії в Україні, причому отримані матеріали надходили через російські спецслужби прем'єру РФ Володимиру Путіну.

В. о. першого заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко заявив, що українська сторона повернеться до питання припинення повноважень Грачова, якщо він буде продовжувати діяльність, не сумісну зі статусом дипломата.

Пізніше, 31 липня 2009 року, МЗС України прийняло рішення призупинити свою рекомендацію генеральному консулу РФ в Одесі Грачову достроково припинити повноваження, незважаючи на наявність до нього претензій. «МЗС України виступив з пропозицією тимчасово щодо Грачова це рішення призупинити, бажаючи продемонструвати конструктивний підхід», - заявили в українському дипломатичному відомстві.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

560