На парламентських виборах «боротьба буде надзвичайно гострою, більше того – запеклою, що не піде на користь Україні». Про це заявив голова Верховної Ради України в інтерв'ю газеті «Известия в Украине».

Відповідаючи на запитання про те, за якою системою обиратиметься нова Верховна Рада Україна, Литвин сказав, що «нова система буде адаптована до нинішньої розстановки сил».

«Швидше за все, вона стане змішаною. Це половинчасте рішення і воно призведе до того, що ми отримаємо депутатів двох сортів. Одні будуть «пахати» в округах, інші - товпитися біля кабінету лідера своєї політичної сили», - підкреслив він.

Литвин прогнозує, що «боротьба буде надзвичайно гострою, більше того - запеклою, що не піде на користь Україні».

Він підкреслив, що нинішній парламент зможе приймати «серйозні рішення у ліпшому разі до кінця 2011 року».

За його словами, дуже важливо, щоб влада в країні «у черговий раз не зірвалася на популізм і не скотилася до прийняття законів, які апріорі не можуть бути виконані».

Голова ВР сподівається, що попередженням «про згубність такого шляху» буде величезна кількість прийнятих, у тому числі перед недавньою президентською кампанією, соціальних законів, які не забезпечені фінансуванням, повідомляє «УНІАН».

«Щоб реалізувати їх, потрібні додаткові 200 мільярдів гривень. А це фактично ще один держбюджет», - додав він.

Литвин, відповідаючи на запитання, як він оцінює перспективи української опозиції, сказав: «Вони не такі вже й погані, як говорять самі представники опозиції, тому що нинішня влада виконає за неї всю чорнову роботу з прийняття непопулярних рішень».

«Мені здається, що опозиція, якщо поступати по-розумному, повинна заохочувати владу і підштовхувати її до прийняття складних рішень, щоб здійснити реформи чужими руками, знизити рейтинг господарів цих рук, а потім самим спробувати прийти до влади», - додав він. При цьому зазначив, що до початку чергової парламентської кампанії «залишився фактично рік».

Литвин переконаний, що влада і опозиція «в українському варіанті потрібні одна одній». «Більше того, вони на певному етапі не зможуть існувати одна без одної», - вважає Литвин.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

477