Події у Лівії не можуть бути прологом світової війни, оскільки на сьогоднішній день практично всі світові лідери підтримали заборону на польоти і погодилися з тим, що повстанців потрібно захищати від наступу регулярної лівійської армії, розповів в ексклюзивному коментарі ForUm'y експерт-політолог Олександр Палій.

«Резолюцію підтримали всі країни Радбезу ООН. (Росія і Китай, правда, утрималися при голосуванні, але фактично це означає підтримку, оскільки вони не скористалися правом вето). Тому до конфлікту глобального масштабу це призвести не може. Тим більше, що навіть більшість арабських країн підтримують саме лівійських протестувальників», - зазначив політолог.

На думку Палія, дуже важливим є те, що більшість арабських товариств підтримують те, що у Лівії проходять серйозні демократичні зміни і думка держави приводиться у відповідність до думки народу.

«Арабські народи переростають свої традиційні архаїчні державні структури і стають досить динамічними країнами, де думка суспільства важить багато. Ми бачимо, що і арабські ЗМІ не на боці режиму Муаммара Каддафі», - підкреслив експерт.

«Підстав для якогось партизанського руху у Лівії немає. Тому я думаю, що у ліпшому разі для Каддафі буде заморожена нинішня ситуація, у гіршому – він зазнає поразки від повстанців, підтриманих французькою, англійською та американською авіацією», - пояснив Палій.

Як повідомляв ForUm, з середини лютого у Лівії триває народне повстання проти лідера країни Муамара Каддафі, який керує державою більше 40 років. Лівія фактично розділилася на підконтрольний Каддафі Захід і Схід, який утримують збройні сили повстанців.

17 березня РБ ООН прийняла резолюцію, яка передбачає закриття повітряного простору над Лівією для припинення авіаобстрілів повстанських сил і загибелі мирного населення. Резолюція накладає заборону на польоти лівійської авіації, а також передбачає можливі бойові дії за винятком застосування наземних сил.

Вдень 18 березня Європейська організація з безпеки повітряного руху заборонила всі польоти до Лівії. Сьогодні ж кілька європейських країн, включаючи Францію, Норвегію і Великобританію, заявили про намір у найближчі години розпочати військову операцію у Лівії. Рішення про участь в операції розглядає парламент Данії. Польща погодилася допомогти тиловим забезпеченням. Росія від участі в операції відмовилася.

Увечері 18 березня влада Лівії вирішили припинити всі бойові дії проти повстанців у відповідь на ухвалення РБ ООН резолюції, яка передбачає можливість проведення військової операції проти режиму Муамара Каддафі

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

405