Україна може вступити в Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану у випадку, якщо буде очевидна вигода від цього. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв сьогодні під час Міжнародного економічного форуму держав-учасників СНД «20 років разом: досвід співпраці і перспективи» в Москві.

«Ми дивимося на досвід Росії, Білорусі і Казахстану в Митному союзі. Ми зараз все це вивчаємо, наскільки це ефективно працює», - сказав Клюєв, повідомляє «УНІАН».

Він зазначив, що терміни цієї роботи не визначені. «Переговорний процес йде. Якщо будуть всі позитивні моменти, і якщо ми побачимо, що це цікаво й ефективно, ми співробітничатимемо в рамках Митного союзу», - сказав Клюєв.

Відповідаючи на запитання, чи означає це, що Україна стане членом Митного союзу, Клюєв сказав: «Можливо».

При цьому він додав, що про які-небудь терміни говорити рано, зараз йде переговорний процес.

Він підкреслив, що позиція України - участь у тих інтеграційних структурах, які вигідні для України. За словами Клюєва, по одних позиціях - вигідна співпраця в рамках зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, а по інших - ЗВТ у рамках СНД.

Як повідомляв Forum, 2 березня п.р. у Брюсселі віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв провів переговори з питання підготовки Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом, включаючи створення зони вільної торгівлі.

Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори про угоду щодо асоціації у 2007 році. На початку 2008 року, після вступу України до Світової організації торгівлі, сторони почали переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка повинна стати складовою частиною угоди про асоціацію.

З 1 січня 2010 року у рамках Євразійської економічної співдружності діє Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану.

6 липня 2010 набув чинності Митний кодекс Митного союзу.

1 липня 2011 року митні кордони між Росією і Казахстаном, а також між Росією і Білоруссю повинні повністю зникнути.

З 1 січня 2012 року країни об'єднаються в єдиному економічному просторі, на якому застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір на території Митного союзу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

420