Президент України Віктор Янукович сьогодні доручив уряду опрацювати питання щодо надання Японії допомоги та щодо евакуації українських громадян з території цієї країни у разі погіршення ситуації з безпекою, а також докласти всіх зусиль для допомоги українцям, які перебувають у цій країні. Про це повідомив на брифінгу керівник прес-служби МЗС України Олександр Дікусаров.

 
 
Він зазначив, що Президент України особисто контролює всю інформацію, яка надходить із Японії. За словами Дікусарова, сьогодні міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко доповів Президентові про останні події у цій країні.

Дікусаров повідомив, що, згідно з уточненими даними імміграційної служби Японії, на сьогоднішній день у цій країні офіційно зареєстровано 1590 громадян України, із яких 19 осіб проживають у префектурі Міягі, 4 людини - у префектурі Івате, 22 людини - у префектурі Фукусіма, 32 людини - у префектурі Ібаракі, 99 осіб - у префектурі Тіба. На консульському обліку у Посольстві України у Японії стоять 511 громадян України.

 
 
За словами Д ікусарова, враховуючи те, що не всі громадяни України перебувають на консульському обліку, нині вживаються всі можливі заходи щодо встановлення контактних даних осіб, з якими не було зв'язку після землетрусу.

Він ще раз підкреслив, що поки немає інформації щодо загиблих або по терпілих у Японії громадян України, повідомляє «УНІАН».

 
 
Дікусаров повідомив, що Посольство України підтримує зв'язок з сотнями українців, які перебувають у Японії, і надає їм максимальне сприяння та інформує про поточну ситуацію.

За його словами, в основному українців продовжують цікавити такі питання: можливість підвищення радіаційного фону на території Японії у зв'язку з надзвичайною ситуацією на АЕС «Фукусіма-1», перспективи можливої ​​ евакуації та інформація про загальну ситуацію у Японії, що склалася після землетрусу.

 
 
Дікусаров також поінформував, що протягом останніх днів територію Японії залишили двоє громадян України. У той же час він зазначив, що працює аеропорт Токіо, у тому числі здійснюються рейси авіакомпанією «Аерофлот», літаками якої можуть виїхати українські громадяни. Крім того, українці, які хочуть покинути територію Японії, можуть скористатися й іншими авіарейсами.

Як повідомляв ForUm, землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня, в ін викликав цунамі заввишки більше десяти метрів. Епіцентр землетрусу був за 373 кілометри на північний схід від Токіо, його осередок залягав на глибині 24 кілометри. Невдовзі у тому ж районі сталося ще кілька потужних підземних поштовхів магнітудою понад 6,0.

На АЕС «Фукусіма-1» і «Фукусіма-2» після землетрусу був введений надзвичайний режим через вихід з ладу систем охолодження. На «Фукусіма-1 » фахівцям вдалося вивести частину газу, що накопичився у захисній оболонці реактора, усунувши загрозу її руйнування. Однак 12 березня на цій АЕС стався вибух, потерпіли чотири людини. Була оголошена евакуація у радіусі 20 кілометрів. У понеділок вибух стався на третьому енергоблоці цієї ж станції.

15 березня третій за рахунком вибух стався на АЕС «Фукусіма-1».

У столиці Японії Токіо у вівторок було зафіксовано наявність в атмосфері радіоактивного йоду і цезію у безпечних для здоров'я населення концентраціях.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

625