![Корнійчук звинувачує себе за те, що українці сидять за системою 1937](https://for-ua.com/static/images/previews/45/454991-2.jpg)
Колишній перший заступник міністра юстиції України Євген Корнійчук, якому змінений запобіжний захід на підписку про невиїзд, жалкує, що законодавство щодо пенітенціарної системи за роки незалежності піддавалося лише косметичним правкам.
«Головний урок, який я виніс з перебування там (у СІЗО - ред.), це докір самому собі. Я зрозумів, що недостатньо працював у міністерстві, де, крім усього, був куратором департаменту виконання покарань. Тоді у нас в міністерстві був спочатку неправильний посил - ми проводили косметичні правки законодавства, а треба було всю пенітенціарну систему міняти повністю! Відносно ув'язнених у нас зараз діє законодавство 1937 року. Його давно необхідно було міняти», - сказав він в інтерв'ю газеті «Комерсант-Україна», опублікованому у вівторок.
Корнійчук також підтвердив інформацію про те, що знаходився в одному блоці в СІЗО з екс-главою МВС Юрієм Луценком. «Так, ми знаходилися в одному блоці з Луценком, наші камери знаходилися через одну. Перестукуватися ми не могли, але бачилися в коридорі», - сказав він.
Корнійчук зазначив, що це блок з максимальним рівнем безпеки. За його словами, такий рівень безпеки застосовується до тих людей, які відбувають довічне ув'язнення - він передбачає посилену охорону, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
На запитання, посадять екс-прем'єра Юлію Тимошенко чи ні, Корнійчук сказав: «Важко сказати. Справа Тимошенко - це питання політико-правове. Воно не юридичне у чистому вигляді. Ви ж розумієте, що тут питання пов'язане з тим, як чинна влада готова взагалі побачити себе через якийсь проміжок часу. Вони ж повинні розуміти, що не завжди будуть владою».
Корнійчук також не став пов'язувати зустріч голови Верховного суду Василя Онопенка, який доводиться йому тестем, з Президентом Віктором Януковичем. «Я не знаю, що було на зустрічі з Президентом, я це питання з Онопенком не обговорював. У даному випадку я не можу ані заперечити, ані визнавати якийсь зв'язок між цими подіями», - сказав він.
Корнійчук пояснив, що на момент звільнення зі справою вже ознайомився і процесуально слідчий зобов'язаний був прийняти рішення про його звільнення. «І я підкреслюю: я сподіваюся, що слідчі будуть об'єктивні й оберуть інший запобіжний захід щодо інших колишніх членів уряду. У СІЗО сидить колишній міністр екології Філіпчук. Людині сьомий десяток, у нього погане здоров'я. Але наскільки мені відомо, крім мене ніхто з матеріалами своїх справ ще не ознайомився», - сказав він.
Як повідомляв ForUm, 22 грудня ГПУ порушила кримінальну справу проти Корнійчука за підозрою в перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, а сам екс-заступник міністра був поміщений у СІЗО.
27 грудня термін його утримання в СІЗО був продовжений до 1 січня.
30 грудня Печерський районний суд Києва заарештував Корнійчука до 23 лютого. Апеляційний суд залишив у силі це рішення.
1 лютого Генеральна прокуратура завершила слідство у кримінальній справі, порушеній проти колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука за підозрою в перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки.
11 лютого Апеляційний суд Києва продовжив йому термін утримання під вартою.
15 лютого Корнійчуку був змінений запобіжний захід на підписку про невиїзд.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом