Голова Верховної Ради України Володимир Литвин сподівається, що під час головування у 2012 році Польщі у Європейському Союзі ініціатива ЄС «Східне партнерство» матиме практичну реалізацію. Таку думку він висловив сьогодні під час засідання Міжпарламентської асамблеї України та Республіки Польща.

«На моє глибоке переконання, становлення «Східного партнерства» явно затяглося. Створюється враження, що поміняли політику сусідства на «Східне партнерство» для того, щоб виробити певну форму відстійника для держав, які географічно, ментально належать до Європи, у першу чергу я маю на увазі Україну», - сказав голова ВР, повідомляє «УНІАН» .

За його словами, Україна погодилася брати участь у «Східному партнерстві», розглядаючи його як додану вартість до своїх двосторонніх контактів з Європейським Союзом.

У той же час, за словами Литвина, «Східне партнерство» вже потребує реанімації, навіть не розпочавши роботу. «Ми сподіваємося і розраховуємо, що у процесі польського головування у Європейському Союзі цей проект почне працювати», - сказав спікер.

Голова ВР запевнив, що український парламент зацікавлений, щоб якомога швидше запрацювала парламентська складова «Східного партнерства».

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що розраховує на більш динамічний розвиток відносин України з Євросоюзом, підкресливши, що термін «Східне партнерство» не відповідає рівню співробітництва між Україною та ЄС.

«Східне партнерство» – проект, офіційно запропонований Європейським союзом.

Головна мета проекту – зближення ЄС з шести країнами колишнього СРСР – Україною, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією, Грузією і Білоруссю.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

412