Прем'єр-міністр Микола Азаров у понеділок зустрівся з главою місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україн і Таносом Арванітісом, яка завершує свою роботу у Києві. В уряді України і представництві МВФ поки не уточнюють подробиць цієї зустрічі.

Відомо лише, що з українсько го боку у ній взяли участь міністр фінансів Федір Ярошенко, перший заступник міністра праці та соціальної політики Василь Надрага, голова правління НАК «Нафтогаз Україна» Євген Бакулін, голова Державної податкової служби Віталій Захарченко та заступник глави Нацбанку Ігор Соркін, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як повідомило джерело, знайоме з ходом переговорів, на зустрічі підбивалися підсумки роботи місії, яка через низку до кінця неузгоджених питань продовжила свій візит на кілька днів.

За його словами, найбільш дискусійними темами стали терміни проведення пенсійної реформи і підвищення тарифів на природний газ, електроенергію та гаряче водопостачання: українська сторона наполягає на необхідності пом'якшити раніше заявлений графік. Одним із доводів є різко негативна позиція профспілок. Очікується, що заява місії за підсумками її роботи з'явитися у понеділок увечері або у вівторок, хоча офіційна інформація Фонду з цього приводу відсутня.

Як повідомляв ForUm, спочатку робота місії МВФ в Україн і планувалася у період з 1 по 11 лютого. За її підсумками має бути прийняте рішення про можливість виділення Україні чергового траншу кредиту. Пізніше стало відомо, що місія затримається в Україні.

МВФ наприкінці липня 2010 вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько $15,6 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд. У грудні-2010 МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі SDR1 млрд (близько $1,5 млрд).

Відповідно до початкового меморандуму української влади, направленому МВФ влітку 2010 року, передбачалося підвищити ціни на газ для населення і теплокомуненерго на 50% з 1 серпня 2010 року і ще на 50% з 1 квітня 2011 року. А потім щоквартально збільшувати їх доти, доки вони не досягнуть паритету з цінами імпорту. Документ також припускав почати у 2011 році поетапне підвищення пенсійного віку для жінок (на 5 років протягом 10 років). З моменту отримання першого траншу у серпні цього року уряд підвищив ціни на газ, а також скасував мораторій на застосування пені на заборгованість з послуг житлово-комунального сектору, як вимагав МВФ.

Перший етап підвищення був здійснений, а у грудні-2010 МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі SDR1 млрд (близько $1,5 млрд). Оновлений меморандум, який уряд направив Фонду наприкінці 2010 року у рамках першого перегляду програми, досі не оприлюднено, хоча традиційні терміни його опублікування давно пройшли.

Програма stand by передбачає виділення Україні щоквартал ьно ще вісім траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх обсяг складає по SDR1 млрд кожен за винятком останнього розміром SDR0,75 млрд.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

362