Рада підприємців при Кабінеті міністрів виступає за те, щоб залишити спрощену систему майже незмінною. Їхній законопроект містить норму про те, що до складу виручки від реалізації продукції не можна включати суми кредитів та фінансової допомоги, отриманої та поверненої впродовж року. Пропонується дозволити юрособам платити єдиний податок, єдиноподатникам - реєструватися платниками ПДВ, а підприємствам - враховувати у валових витратах витрати на купівлю товарів, робіт і послуг у суб'єктів, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.
Єдине нововведення - прив'язка всіх ключових показників до мінімальної зарплати (МЗ). Для мікробізнесу з обсягом річної виручки до 150 мінімальних зарплат (з 1 січня більше 140 тисяч гривень) буде встановлена нульова ставка єдиного податку; з оборотом до 1200 МОЗ (1,12 мільйона гривень) єдиний податок складе від 20% до 60% від МЗ ( 188,2-564,6 гривень; пропонувалося 40-60%); до 2300 МОЗ (2,16 мільйона гривень) - 3% суми виручки у разі сплати ПДВ і 5% при включенні ПДВ до складу єдиного податку. 3-5-відсоткову систему запропоновано застосовувати до юросіб при обороті до 7000 МОЗ та кількості працюючих до 50 осіб.
За словами виконуючого обов'язки голови Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств В'ячеслава Биковця, переговори з Мінфіном йдуть дуже важко. Наступне засідання робочої групи відбудеться 24 лютого.
Нагадаємо, з 1 січня в Україні набрав чинності (за винятком деяких норм) новий Податковий кодекс. У першій редакції кодекс був прийнятий Верховною Радою 18 листопада, однак після масових кількаденних протестів підприємців по всій Україні Президент Віктор Янукович ветував його. 2 грудня парламент прийняв Податковий кодекс із урахуванням пропозицій Глави української держави.
За матеріалами «Комерсант-Україна», «КП в Україні».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом