Рекомендації Венеціанської комісії для України, які містять непогано обгрунтований теоретичний характер, іноді не мають своєї реалізації в жодній з країн, що входять до складу Євросоюзу. Про це міністр юстиції Олександр Лавринович заявив в інтерв'ю тижневику «Дзеркало тижня. Україна».

«Не мають такої практики взагалі, однак нам рекомендують», - зазначив міністр, коментуючи висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи.

На думку Лавриновича, у висновках комісії з кожним роком збільшується політична складова. Ця обставина, за його словами, також не може не бентежити, повідомляє «УНІАН».

Він висловив переконання, що практика механічного «вмонтування» в українські закони рекомендацій, навіть такої поважної структури, як Венеціанська комісія, є порочною. «Іноді це дає зворотний бажаному ефект», - зазначив він.

Як повідомляв ForUm, закон про судоустрій та статус суддів був прийнятий Верховною Радою 7 липня 2010 року.

На засіданні 15-16 жовтня Венеціанська комісія схвалила дві думки щодо цього закону. Секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт повідомив, що, з одного боку, комісія відмітила певний прогрес. «Кілька рекомендацій Венеціанської комісії були прийняті до відома. Зокрема, поліпшення було зроблено в питанні автоматичного розподілу справ між суддями», - зазначив він.

Разом з тим, за його словами, комісія відмітила й низку негативних змін, зокрема, практично повне позбавлення повноважень Верховного Суду. Стурбованість у членів Венеціанської комісії також викликають положення про Вищу раду юстиції, додав Маркерт.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

393