Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не бачить серйозної загрози свободі слова в Україні. Такий висновок можна зробити з того, що він сказав під час зустрічі з переможцям 13-го Національного конкурсу шкільних газет, проведеного Національною спілкою журналістів України.
«Навіть якщо було б бажання надіти вуздечку на ЗМІ, то цього ніхто не зможе зробити», - сказав Литвин, зазначивши, що «процес зайшов надзвичайно далеко».
За його словами, сьогодні у цій сфері небезпека полягає у тому, що практично всі провідні недержавні ЗМІ можуть виконувати «волю патрона, особливо у процесі з'ясування насамперед економічних і політичних відносин».
Він зазначив, що тут важливо «законодавчо відділити бізнес від можливості впливати на журналіста». «Одні розглядають ЗМІ як бізнес, інші – як політичне прикриття. Ось як відокремити, щоб журналіст був неприв'язаний і непримушуваний до виконання замовлень», - підкреслив Литвин, повідомляє «УНІАН».
Він також зазначив, що виникає питання, як відокремити редакційну політику від власника. За словами спікера, виникає питання і про самоцензуру, оскільки «ми всі у собі маємо певного цензора».
Литвин зазначив, що дуже важливо «свободу слова не поставити на службу фінансово-промисловим групам, політичним утворенням, які часто є продовженням цих фінансово-олігархічних угруповань».
При цьому він висловив думку, що не влада повинна забезпечувати свободу слова. «Якщо суспільство буде сподіватися на те, що влада їм забезпечить демократію, то це суспільство не має перспективи», - сказав голова ВР.
За його словами, у державі має бути громадська думка, громадська позиція, повинні діяти інститути громадянського суспільства.
Як повідомляв ForUm, у лютому єврокомісар з питань розширення Євросоюзу та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що без дотримання прав на мирні зібрання та свободу ЗМІ Україні не світить зближення з ЄС.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом