Пенсійна реформа покликана допомогти, перш за все, так званим віковим пенсіонерам. Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко.

«Необхідно певним чином вирішити питання низького рівня пенсійного забезпечення найстаріших членів суспільства. Пенсійна реформа покликана допомогти, передусім, так званим «віковим» пенсіонерам, яким колись була нарахована низька пенсія, і які зараз не можуть собі допомогти додатковою роботою. Тому існує нагальна необхідність не залишати цю групу пенсіонерів сам на сам зі своєю проблемою», - заявив віце-прем'єр, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

За словами Тігіпка, головним суб'єктом пенсійної реформи є літні люди, чия активна трудова діяльність проходила за радянських часів. За підсумками 2010 року середня пенсія в Україні становить 1149 грн. У той же час майже 2,8 млн. пенсіонерів отримують пенсію нижче 800 грн., а 4 млн. громадян можуть розраховувати на відповідну виплату, сума якої не перевищує 900 грн. В основному до одержувачів цих низьких пенсій відносяться саме найстаріші пенсіонери.

«З усіх реформ, які мені доводилося проводити, пенсійна реформа виявилася однією з найбільш складних», - підкреслив він. За його словами, складність пенсійної реформи полягає в тому, що вона стосується абсолютно всіх громадян. «У той же час завдання ускладнюється через комплексність законодавства. До того ж проведення пенсійної реформи вимагає врахування соціального чинника», - зазначив Тігіпко.

Чиновник також повідомив, що зараз уже завершується перший етап обговорення. За його результатами готуються зміни до відповідного законопроекту. Доповнений документ буде поданий до Верховної Ради ще до розгляду даного проекту 16 лютого.

«Ми й надалі активно спілкуватимемося з громадянами, щоб почути їхню думку, в тому числі і за допомогою соціальної реклами, яка незабаром буде розміщена по всій країні. Паралельно ми вивчатимемо міжнародний досвід упровадження пенсійної реформи. Хочу підкреслити ще раз: думка кожного буде обов'язково почута», - сказав Тігіпко.

Як повідомляв ForUm, 13 грудня 2010 року Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроект, яким запропонував підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011 року.

31 січня Тігіпко заявив, що має намір просити Кабінет міністрів відкликати з Верховної Ради законопроект «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

«16 лютого у нас будуть слухання у Верховній Раді. До цього часу я вноситиму пропозиції Кабінету міністрів відкликати цей законопроект», - сказав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

805