Заступник лідера фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв переконаний, що парламент під час голосування за зміни до Конституції щодо строків проведення виборів порушив положення нині чинного Основного Закону. Про це Соболєв заявив сьогодні журналістам після ухвалення відповідного закону.

«Це черговий раз, коли парламент, голосуючи за Конституцію, порушує саму Конституцію, зокрема її 84 статтю», - сказав він.

Соболєв зазначив, що мінімум 25 осіб, картки яких були використані у голосуванні за внесення змін до Конституції, були відсутні в сесійній залі.

«Ми оголосили всіх відсутніх, але, на жаль, голосування проходило в порушення навіть не Регламенту, а Конституції України», - заявив він.

За словами Соболєва, ці зміни до Основного Закону врятували нинішню парламентську більшість від тієї реальної оцінки, яку б дав український народ, якби вибори відбулися у ВР 27 березня цього року.

У той же час, зазначив Соболєв, Верховна Рада в даному законі визначила тільки терміни своїх повноважень і повноважень Президента, а щодо терміну виборів мерів нічого не вказала.

«Те, що відбулося в сесійній залі, - це продовжена агонія цієї влади, і я переконаний, що вони розуміють, на що вони йдуть. Їм треба негайно приймати Пенсійний закон, негайно змінювати Житловий кодекс, негайно змінювати Трудовий кодекс», - додав народний депутат.

Він зазначив, що саме тому влада продовжила термін повноважень Верховної Ради нинішнього скликання.

Соболєв підтвердив, що фракція «БЮТ-Батьківщина» виключила зі свого складу 7 народних депутатів за підтримку змін до Конституції. Він зауважив, що це остаточне рішення, оскільки фракція мала єдину позицію щодо цих змін, але деякі депутати не взяли участь у засіданні фракції і проголосували «за».

«Будь-які запевнення, що чиєюсь карткою проголосували, виглядатимуть смішно», - додав Соболєв.

У свою чергу, заступник керівника депутатської фракції «БЮТ-Батьківщина», заступник керівника регламентного комітету Сергій Сас заявив, що є всі підстави звернутися до Конституційного суду для визнання прийнятих змін до Основного закону як неконституційні.

«Є всі підстави говорити про те, що при ухваленні рішення про зміни до Конституції була порушена конституційна процедура... і є всі підстави звернутися до Конституційного суду для визнання цього закону неконституційним», - сказав він у вівторок під час пленарного засідання парламенту.

Сас пояснив, що за зміни до Конституції народні депутати мають голосувати особисто, однак у залі під час сьогоднішнього голосування не було багатьох парламентаріїв. Зокрема, за його словами, були відсутні понад 15 депутатів, чиї картки проголосували за цей закон.

Нагадаємо, 1 лютого Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Конституції України» щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

«За» проголосували 310 з 350 народних депутатів України, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, закон підтримали 180 депутатів з фракції Партії регіонів, 7 - з фракції «БЮТ-Батьківщина», 41 депутат від НУ-НС, 25 - від КПУ, 20 - від Народної партії і 37 позафракційних депутатів.

За матеріалами «УНІАН», «Інтерфакс-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

345