Російська сторона визнала, що проблеми з Бібліотекою української літератури в Москві повинні були вирішуватися іншими методами. Про це Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Володимир Єльченко сказав на прес-конференції в Москві.
«Якщо говорити про те, ким була спровокована ця ситуація, якщо говорити про кримінальну справу й третій обшук, - можу сказати одне, що під час контактів, які були останнім часом, представники російської сторони погодилися з тим, що щось було зроблено не так. Якщо навіть і були підстави для відкриття кримінальної справи, а це ніхто не ставить під сумнів, то, напевно, методи повинні були бути використані інші, а не такі незграбні - скажемо прямо», - сказав Єльченко.
У той же час, він зазначив, що коментувати хід слідства некоректно, а напругу навколо цієї теми знято.
«Весь скандал почався з якогось крику на весь світ, що закрили українську бібліотеку в Москві. Якщо розібрати ситуацію, то бібліотеку ніхто не закривав ні на один день, а, по-друге, ця бібліотека - не українська, це бібліотека московської мерії, про це чомусь ніхто не говорив», - сказав посол, повідомляє «УНІАН».
Він підкреслив, що Бібліотека української літератури в Москві фінансується за кошти уряду Москви.
Разом з тим Єльченко наголосив, що Україна втрутилася в ситуацію навколо бібліотеки, що дозволило зняти проблему.
Як повідомляв ForUm, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив з Бібліотеки української літератури в Москві понад 50 книг для проведення, за словами міліціонерів, психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм», і вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.
24 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучені в рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.
26 грудня директор бібліотеки Наталія Шарина повідомила, що бібліотеку опечатано й закрито. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.
12 січня в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що бібліотека повністю відновила роботу в звичайному режимі, 13 січня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що МЗС Росії зацікавлене в роботі Бібліотеки української літератури в Москві. Однак 14 січня відбувся третій обшук, під час якого був вилучений сервер, а директора побив співробітник міліції.
16 січня Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Єльченко повідомив, що ситуація навколо бібліотеки буде остаточно врегульована найближчим часом.
24 січня мер Москви заявив, що уряд міста налаштований продовжувати підтримку діяльності Бібліотеки української літератури.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом