Дані слідства за звинуваченням екс-прем'єра у розтраті грошей японського уряду підтверджуються, пишуть ЗМІ.
Держказначейство та Контрольно-ревізійне управління підтвердили те, у чому не так давно зізналася сама Юлія Тимошенко, – на момент «передання» повноважень новому уряду 11 березня минулого року 290 мільйонів євро на спеціальному рахунку казначейства не було, пише smi2.ru.
У розпорядженні ЗМІ опинилися бухгалтерські довідки Держказначейства та копії бухгалтерських проводок Держказначейства про конвертацію 200 мільйонів євро зі спеціального казначейського рахунку у гривні та зарахування їх на єдиний рахунок, тобто той, з якого можна фінансувати все що завгодно, аж до закупівлі вітальних листівок.
«Ми абсолютно точно можемо сказати, коли японські гроші прийшли на спецрахунок, коли пішли і коли повернулися. У нас немає сумнівів, що уряд Тимошенко використовував гроші, отримані за Кіотським протоколом , не за призначенням», - повідомив начальник Головного Контрольно-ревізійного управління України Петро Андрєєв.
Держагентство екологічних інвестицій і Міністерство екології тривалий час відмовчувалися, мовляв, «проекти реалізуємо, заспокойтеся, громадяни!» Воно й зрозуміло: треба було японців заспокоювати. На Сході теж галас піднявся: «Кому це ми грошей дали?» Зараз у прес-службах нинішніх розпорядників грошей старанно відписують у ЗМІ, які саме проекти реалізуються. Міністр екології Микола Злочевський заявив, що гроші є і вони будуть витрачені за призначенням. Сам Президент Віктор Янукович під час свого візиту до Японії теж запевнив тамтешній уряд, що проекти за Кіотським протоколом будуть реалізовані, пише «Сьогодні».
Але факт залишається фактом – КРУ і Держказначейство надали дані, що 290 мільйонів євро знову з'явилися на рахунку тільки наприкінці березня, коли вже був сформований Кабмін Азарова. І ще один важливий факт – розсекречене розпорядження від 09 вересня 2009 року, яким 200 мільйонів євро з «кіотського» спецрахунку конвертовані у гривні і спрямовані на єдиний казначейський рахунок.
Залишилося тільки уточнити , чи точно ці гроші були відправлені на виплату пенсій. Заступник голови Державного Агентства екологічних інвестицій (орган-розпорядник коштів) Олександр Галущенко заявляє, що вперше Агентство прийшло за японськими грошима у Держказначейство ще у 2009 році, але отримало відмову. А ось у другій половині 2010 кошти на проекти знайшлися. Всього півріччя вистачило Президенту і уряду, щоб повернути гроші, погодити всі процедури з японською стороною, провести конкурси, визначити переможців і почати впроваджувати «зелені» проекти. А між тим, уряд Тимошенко, володіючи грошима, не реалізував жодної програми щодо впровадження проектів, які знижують викиди вуглекислого газу.
Влад і тепер доведеться докласти багато зусиль, щоб переконати потенційних покупців українських квот на викиди СО2 у тому, що не всі прем'єри в Україні так легко змінюють цільове призначення грошей. Наприклад, Міністерство охорони навколишнього середовища Іспанії, яке перерахувало Україні наприкінці 2009 року 30 мільйонів євро, теж хвилюється і запитує чиновників, що з їхніми грошима. Схоже, тепер в усьому світі будуть дуже уважно стежити, як і на що Держекоінвестагентство витрачатиме кошти. Там, до речі, нещодавно заявили, що наприкінці січня у Сімферополі мають відкрити об'єкт за програмою теплової санації – перший із 365 проектів, які заявлені до реалізації і вже узгоджені з японською стороною. У клінічному госпіталі інвалідів і ветеранів війни утеплюють фасади і ставлять металопластикові вікна. Крім того, у кількох школах відкриють нові економічні котельні. Цікаво буде поспостерігати, які саме «зелені» проекти уряд встигне реалізувати і скільки ще інвесторів прийде в Україну купити квоти на викиди вуглекислого газу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом