У Криму вперше на офіційному рівні пройшли урочисті заходи, присвячені 357 річниці з Дня Переяславської ради.
У грудні 2010 року кримський парламент ухвалив постанову, згідно з якою щорічно 18 січня на півострові повинні проходити урочисті заходи, присвячені Переяславській раді.
У вівторок в Сімферополі близько 250 чоловік - прихильники Партії регіонів, партії «Російський блок», а також члени «Руської общини Криму» - зібралися біля пам'ятника Богдану Хмельницькому. Відбувся короткий мітинг, який почався з виконання гімнів України, Росії та АР Крим і проходив під державними прапорами України, Росії, АР Крим, а також під партійними прапорами.
Сергій Цеков, голова постійної комісії кримського парламенту з культури, справ молоді і спорту, голова «Російської громади Криму», який виступав на мітингу, зазначив: «Я абсолютно впевнений, що якби не було того історичного рішення, то, судячи з усього, сьогодні не було б і такої держави, яка називається Україна».
«Ми віддаємо шану нашим великим предкам, які реально оцінили і зрозуміли ту ситуацію, і зробили найголовніше, що від них вимагали народи двох держав - вони прийняли історичне рішення про возз'єднання Росії та України, про возз'єднання нашої Великої Русі, яка була зруйнована у 13-14 століттях», - зазначив він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
У свою чергу генеральний консул РФ у Сімферополі Володимир Андрєєв , який виступив на мітингу, зазначив, що Переяславська рада закріпила навіки волю народів України і Росії до єднання і до єдності.
«Ми, росіяни, вважаємо, що ця воля до єднання і до єдності є відображенням дійсно унікально-глибокої близькості народів України та Росії - близькості духовної, культурної, релігійної, соціальної, психологічної та близькості політичної. Я впевнений, що й сучасні російсько-українські відносини базуються саме на цій волі народів - до єднання, до єдності», - підкреслив генконсул.
Андрєєв зазначив, що зовсім недавно цій волі народу України до єдності «чинилися штучні політичні перешкоди».
«Зараз цього немає, зараз є можливість для повного взаєморозуміння народів наших держав для ефективної співпраці, для реалізації найбільш амбітних спільних проектів. Я впевнений, що Крим стане одним з цих проектів - найяскравішим проектом уже в найближчі роки», - переконаний генконсул.
У День Переяславської ради кримчан привітали спільно Президія кримського парламенту, Рада міністрів автономії і представництво Президента України в Криму.
Як наголошується в привітанні, прийняте Переяславською радою рішення про возз'єднання Росії та Україн и закріпило єдність двох братніх народів і на тривалий час визначило їх спільну долю, дало новий і потужний імпульс розвитку економічних, політичних, культурних зв'язків, що склалися між ними, через століття проклало шлях до майбутнього суверенній незалежній українській державі.
8 (18) січня 1654 року в Переяславі (сучасний Переяслав-Хмельницький, Україна) гетьман Богдан Хмельницький скликав збори представників українського народу (Переяславська рада), яка прийняла рішення про возз'єднання України з Росією.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом