Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко зазначає, що ефективність наступної сесії парламенту залежатиме від того, чи будуть прийняті зміни до Конституції щодо дати чергових виборів у ВР.

«Поки на табло не з'явиться більше 300 голосів (йдеться про голосування за зміни до Конституції в частині дати виборів ВР і Президента - ред.), до тих пір не можна з упевненістю сказати, що вибори відбудуться 28 жовтня 2012», - підкреслив Томенко .

Він зазначив, що є різні розмови та чутки, що в Партії регіонів ведуться дискусії і розмови з Президентом України щодо можливості реалізації сценарію неголосування змін до Конституції частиною депутатів від більшості, і в результаті - проведення виборів у ВР 27 березня 2011 року.

При цьому Томенко сказав, що все-таки більшість народних депутатів і фахівців, з якими він спілкувався, «вперто вірять, що на табло з'явиться 310 голосів, як мінімум, і вибори відбудуться у 2012 році».

Томенко прогнозує, що у випадку, якщо вибори плануватимуться на 2012 рік, то восьма сесія ВР 6-го скликання матиме більш «спокійний характер». За його словами, на цій сесії будуть розглянуті «два принципові політичні питання». Він зазначив, що йдеться про нову конституційну реформу. При цьому віце-спікер висловив застереження, що у разі створення конституційної асамблеї, яка займатиметься підготовкою конституційних змін, буде суттєво зменшена роль парламенту в конституційному процесі, повідомляє «УНІАН».

Томенко зазначив, що «ця сесія буде пов'язана з узаконенням ідеї змішаної виборчої системи на парламентських виборах». За його прогнозами, вже на цій сесії буде прийнятий новий виборчий закон. Він не виключає, що з такою ініціативою вийде Президент України. Це, за словами Томенка, робитиметься для того, щоб вже у 2011 році схвалити його і «щоб ніхто не критикував, що часто змінюються правила» напередодні виборів у ВР.

Томенко зазначив також, що на цій сесії розглядатиметься і пенсійна реформа. Крім того, він нагадав, що днями ВР отримала законопроект Президента України «Про митний тариф», який є, по суті, «новою концепцією митної політики України». За словами віце-спікера, йдеться фактично «про революційний перегляд митної політики в Україні».

Нагадаємо, 19 листопада 2010 року Верховна Рада попередньо схвалила зміни до Конституції, які стосуються дат проведення наступних чергових виборів народних депутатів, Президента і місцевих виборів. За ухвалення відповідного рішення проголосували 305 народних депутатів із 332, зареєстрованих у сесійній залі. Зокрема, документ підтримали 179 депутатів від Партії регіонів, 10 - від БЮТ, 41 - від НУ-НС, 26 - від КПУ, 20 - від Блоку Литвина і 29 - позафракційних.


Законопроектом передбачено, що наступні вибори до Верховної Ради мають відбутися в останню неділю жовтня 2012 року, а Президента України - в останню неділю березня 2015 року.
При цьому проектом закону встановлено, що всі органи влади обиратимуться строком на 5 років.

Крім того, передбачено, що Верховна Рада АР Крим, місцевих рад, а також голови населених пунктів обираються на п'ятирічний термін тільки на чергових виборах.

Остаточне рішення щодо даного проекту закону Верховна Рада повинна прийняти на наступній сесії, що розпочнеться в лютому 2011 року.
«ForUm»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

948