Відродження аеропорту «Жуляни» почнеться раніше, ніж планували. Вже цієї весни, а саме 27 березня, сюди повністю перейде лоукост-компанія «Візз Ейр». І це , незважаючи на те, що реконструкцію аеропорту (його розширення) планують завершити навесні 2012 року, пише «Сьогодні». «У нас немає ніяких проблем з «Борисполем», але він - не бюджетний аеропорт.
Наші пасажири не користуються його зручностями (бізнес-залами, наприклад), але платять за це. Тому ми прийшли до висновку, що «Жуляни» дадуть нам менш витратну схему», - заявив виконавчий віце-президент групи «Візз Ейр» Джон Стефенсон. Зниження витрат авіакомпанії відіб'ється і на гаманцях пасажирів. Як пообіцяли нам у компанії, квитки поступово подешевшають на 20%. Притому, що середня вартість квитка на міжнародний рейс становить 500-600 гривень (від 200 гривень до 1200 грн), виходить, що економія складе 100-120 грн. А якщо квиток коштує 1200 гривень - то всі 240 грн.
«Аеропорт розрахований на 200 пас/годину на приліт (до ремонту було близько 100)», - сказав заступник гендиректора з будівництва «Жулян» Сергій Спатар. Зараз з аеропорту щодня вилітає два рейси, «Візз ЕІР» додасть ще стільки ж. З урахуванням того, що місткість Аеробусів-320, якими користується лоу-кост, - 150 чоловік, виходить, що пасажири одного рейсу спокійно помістяться. А от якщо один рейс затримається або буде нельотна погода, тоді в «Жулянах» буде не дуже комфортно.
«Літав через «Жуляни» торік. Стіни брудні, допотопна техніка і зал очікування перед виходом на льотне поле в лікарняному кахлі мене просто шокували. Це ми збираємося показувати іноземцям на Євро?!», - поскаржився киянин Олександр Михайлович. Але в аеропорту нам розповіли, що косметичний ремонт тут уже зробили. «Термінал привели в стан бойової готовності: все в пристойному стані, красиво й утеплено», - говорить Спатар. У залах пофарбували стіни, замінили старі пластикові сидіння (зараз вони залізні, зовсім як у «Борисполі»). Черг, обіцяють, теж не буде. «Зараз у нас вісім стійок реєстрації: по чотири на приліт та відліт. Цього цілком вистачить», - сказав нам Спатар. Звичайно, дорогущих бодісканерів, які «роздягають» пасажирів у Борисполі в цілях безпеки, тут не буде.
За словами Спатар а, є в «Жулянах» і зал для vip-пасажирів з м'якими сидіннями і маленьким Duty-free. Потрапити в зону підвищеного комфорту (а значить і в Duty-free) може кожен пасажир, попередньо сплативши таку послугу при купівлі квитка (ціна у випадку з «Візз ЕІР» поки невідома). По всьому аеропорту є шість спарених туалетів: одне приміщення на жіночу та чоловічу кабінки.
Зате підкріпитися обійдеться набагато дешевше, ніж у «Борисполі». На весь аеропорт є тільки одна барна стійка. В асортименті: кава-чай (від 7 грн . за чашку), безалкогольні напої (від 8 грн. за пляшку), кекси (5 грн.) і горілка (від 60 грн. за пляшку). У «Борисполі», наприклад, кава коштує близько 20-30 гривень.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом