Голова Верховної Ради Володимир Литвин відкидає звинувачення на свою адресу з боку народного депутата України Бориса Тарасюка про те, що парламент навмисно не ознайомили з висновками верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин щодо закону про мови.

«Проблема полягає в тому, що Верховна Рада лише сьогодні вранці отримала від Міністерства закордонних справ, і, відповідно, Міністерство закордонних справ отримало цей документ, який ще треба перекласти і забезпечити його автентичність», - повідомив Литвин у п'ятницю, повідомляє «Інтерфакс-Україна ».

Спікер висловив здивування з приводу того, що зі слів Тарасюка, нібито висновки та рекомендації верховного комісара ОБСЄ ховалися, і з ними не були ознайомлені народні депутати.

Раніше в п'ятницю народний депутат фракції «БЮТ - Батьківщина» Володимир Яворівський заявив, що ОБСЄ рекомендує українській владі утриматися від розгляду законопроекту про мови в його нинішньому вигляді і висловлює надію, що її оцінка та рекомендації будуть враховані Верховною Радою. За словами депутата, на адресу керівництва українського парламенту надійшов лист від ОБСЄ з висновком щодо закону про мови. «Чомусь Володимир Литвин не розголошує цей лист. Але нам вдалося роздобути його через посольства», - повідомив депутат.

Нагадаємо, 7 вересня 2010 року голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.

Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання й захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятною, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території України, однією з офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.

Верховний комісар Організації з безпеки і співпраці в Європі у справах національних меншин Кнут Волленбека негативно оцінив «мовний» законопроект.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

463