Верховний комісар Організації з безпеки і співробітництва у Європі у справах національних меншин Кнут Волленбек негативно оцінив внесений народними депутатами Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким законопроект №1015-3 про мови, який передбачає підвищення статусу російської мови в Україні.
Про це йдеться у листі верховного комісара ОБСЄ, надісланому голові Верховної Ради України Володимиру Литвину, пише «Дзеркало тижня».
На думку Волленбека, цей законопроект про мови містить низку істотних недоліків.
« У цілому проект закону не передбачає врегулювання мовного питання в Україні таким чином, щоб це відповідало правам національних меншин згідно з міжнародними стандартами, не передбачає підтримання балансу між інтересами різних соціальних груп і не сприяє інтеграції та стабільності українського суспільства. На мою думку, проект закону про мови може швидше збільшити, а не зменшити напруженість між носіями різних мов і поглибити існуючий розкол у суспільстві, що, у свою чергу, робить законопроект контрпродуктивним з точки зору стабілізації українського суспільства», - йдеться у листі.
Верховний комісар ОБСЄ рекомендує владі України утриматися від розгляду проекту закону про мови в Україні у його нинішній формі і натомість зосередитися на здійсненні всеосяжної реформи застарілого українського законодавства у сфері національних меншин і мовних питань.
Він також висловив надію, що оцінка законопроекту буде взята до уваги у Верховній Раді.
Нагадаємо, 7 вересня 2010 року голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували у парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.
Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або так ою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території Україні, однією із офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом