Гімн України не можна змінювати на догоду тимчасовим правителям. Про це заявила заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман, реагуючи на ініціативу народних депутатів змінити перший рядок Гімну.

«Не може кожне покоління міняти державні символи. Я категорично проти цього. У дуже багатьох наших сусідів із західноєвропейських країн національний гімн починається словами "Ще не вмерла». Адже чому аристократичні родини бережуть свої герби, свої символи? Це пов'язує їх з предками, показує, наскільки давня їхня історія. У польському гімні, приміром, є слова про Бонапарта. Ну так що, міняти гімн? Так роблять тільки тимчасов ці», - підкреслила Герман, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

«Україна з'явилася не сьогодні. У нашої країни тисячолітня історія. Наш символ, тризуб, був символом влади ще Князя Володимира Мономаха. І ми повинні пам'ятати це, передавати своїм дітям. Потрібно поважати, берегти і примножувати свою історію, як роблять усі народи», - закликала заступник глави АП.

За її словами, це погана традиція – «міняти Гімн під чиїсь інтереси, під чиїсь позиції». «Незалежно від того, опозиція ініціює це чи представники влади. Є історія. Ми повинні мати традицію. Ми повинні берегти свої традиції. Наш Гімн має багату історію. З цим Гімном на устах люди боролися багато років. Це наше багатство. Наш символ. Ми прожили з цим Гімном уже 20 років», - зазначила Герман.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект №7546 про внесення змін до Закону України «Про Державний Гімн України» щодо слів першого куплету Гімну. Ініціатором документа став народний депутат від БЮТ Дмитро Ветвицький. Він запропонував рядок "Ще не вмерла України ні слава, ні воля» замінити на «Слава Богу, в Україні є і правда, і воля, Вже нам, браття-українці, посміхнулась доля».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

562