Мета громадського обговорення пенсійної реформи – налагодити діалог з суспільством. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сьогодні під час обговорення проекту пенсійної реформи з представниками Київської, Чернігівської та Житомирської областей.
«Мета цих зустрічей одна – почути людей. Дати свою аргументацію та інформацію та почути людей», - заявив Тігіпко, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».
У Міністерстві зазначають, що цією зустріччю розпочато цикл обласних нарад щодо громадського обговорення законопроекту, який Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради. У зустрічі також взяли участь голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк, директор Інституту демографії та соціальних досліджень, академік Елла Лібанова, представники Міністерства соціальної політики.
«Абсолютно зрозуміло, що альтернативи пенсійній реформі сьогодні немає. Тому що дві третини пенсіонерів отримують пенсії менше 1000 гривень, а дефіцит Пенсійного фонду значний. І цю недоїмку доводиться компенсувати за рахунок держбюджету, відбираючи ресурси у лікарів і вчителів, відмовляючись від державних інвестицій і створення нових робочих місць. Солідарна система себе вичерпала , і нам потрібно її реформувати», - зазначив Тігіпко.
За словами чиновника, чинна однорівнева система пенсійного забезпечення дуже вразлива щодо зовнішніх викликів. Під час кризи, коли рівень безробіття значно виріс, зарплати знизилися і багато підприємств перейшли до виплат у конвертах, пенсійна система не змогла б функціонувати без постійно зростаючої бюджетної підтримки.
«Якщо ми хочемо мати стабільну ситуацію з виплатами пенсій у середньостроковій перспективі, якщо ми хочемо підвищувати пенсії для старших пенсіонерів, тих, хто вже не може працювати, ми повинні зробити відповідні кроки», - підсумував Тігіпко.
Як повідомляв ForUm, проведення консультацій з громадськістю заплановано на січень і лютий. На цей період плануються також зустрічі з представниками профспілок та організацій роботодавців, працівників системи соціального захисту та інших громадських об'єднань. Їх ні результати будуть винесені на обговорення Верховної Ради під час розгляду законопроекту про пенсійну реформу в країні.
Нагадаємо, 13 грудня Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроект, яким запропонував підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011 року.
Цей законопроект також передбачає підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом