Чинна влада вирішила низку гуманітарних питань, які розколюють суспільство - внесена ясність в мовне питання, питання про ставлення до Голодомору і т.д. Гуманітарна політика нової влади покликана об'єднати країну й уникнути політичних спекуляцій на гострих і неоднозначних темах історії та культури. Таку думку висловив народний депутат України від Партії регіонів, голова підкомітету з питань книговидання та книгорозповсюдження Комітету ВР з питань культури і духовності Володимир Зубанов.

«У 2010 році ситуація в гуманітарній сфері стала більш прогнозованою, спокійною і, я б сказав, вийшла на державний рівень, оскільки до цього в гуманітарну сферу привносили багато політики і політиканства. Багато політичних сил намагалися використовувати гуманітарну політику в своїх вузькопартійних інтересах. Гуманітарна політика має об'єднувати, а не розділяти суспільство і державу», - зазначив парламентарій, повідомляє «ІМК».

«Зі зміною влади гуманітарна політика стала прогнозованою, а політиканство стало йти з цієї сфери. Важливо, що були прийняті основи внутрішньої та зовнішньої політики нашої держави, де чітко записано, що українська мова - як державна - має розвиватися у всіх регіонах, але й мови національних меншин також повинні розвиватися й підтримуватися. У цьому питанні розставлені всі крапки над «і». Це зняло політичні спекуляції», - заявив він.

«Далі ситуація, пов'язана зі ставленням до Голодомору. Має бути розуміння, що це була величезна трагедія не лише українського, а й інших народів, які жили в Радянському Союзі, тому тут теж розставлені крапки над «i». Тепер є загальна позиція і в Україні, і в усьому світі, що Голодомор - величезна трагедія для українського народу. Все це зняло безліч питань, які розколюють суспільство», - переконаний Зубанов.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

472