Реконструкцією хрущовок в Україні займатимуться приватні інвестори, держава не витрачатиме на це кошти. Про це сказав заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.

За його словами, в новому проекті Житлового кодексу України «врегульований механізм житлової забудови кварталів застарілого житлового фонду». У документі чітко прописаний механізм, яким чином це треба робити, стверджує Лисов.

«Але це робитиме не держава, це робитиметься на інвестиційних конкурсах. І ті, хто виграє ці конкурси, будуть самі згідно з цим Житловим кодексом, домовлятися з мешканцями, які проживають на цій території. Вони повинні або відселити в таку ж квартиру, або сплатити компенсацію. Але просто так когось викинути на вулицю - про це мова не йде. Тобто обов'язково йдеться про те, що буде отримана житлова площа не менше, ніж та, яку людина мала до цього», - розповів Лисов, повідомляє «ІМК».

На запитання, коли почне діяти програма реконструкції хрущовок, парламентарій заявив, що це відбудеться "після затвердження Житлового кодексу», після чого доля хрущовок вирішуватиметься в кожному регіоні окремо, оскільки цим питання займаються органи виконавчої влади.

«Якщо вигідно з кварталу старої забудови зробити реконструкцію, вони (місцеві влади - ред.) розробляють інвестиційні проекти, залучають інвесторів, а потім далі вже йдуть до жителів і кажуть: ми прийняли таке рішення, і чи не краще вам переселитися. Якщо всі скажуть «ні», то реконструкцію ніхто не робитиме. А якщо всі скажуть «так», а якийсь певний відсоток - «ні», то це інша справа. Тоді з ними будуть поступати за законом. Але вони повинні отримати повноцінне житло, інвестор повинен понести всі витрати з переселення. Це прописано в законі. Держава жодних коштів на це не витрачає», - підкреслив Лисов.

Як повідомляв ForUm, раніше міністр регіонального будівництва та розвитку Володимир Яцуба заявив, що планується розпочати програму щодо знесення хрущовок (будинків періоду масової забудови 1960-70 років) і будівництво на їх місці нового житла в Києві у 2011 році.

Нагадаємо, 20 грудня заступник голови комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов висловив надію на ухвалення парламентом Житлового кодексу в першому півріччі 2011 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

366