Сьогодні Верховна Рада спробує відкрити доступ громадян до публічної інформації. Відповідні законопроекти, доопрацьовані до другого читання спільно депутатами від влади і опозиції, значаться на порядку денному засідання Верховної Ради.

Першим пропонується розглянути проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо забезпечення доступу до публічної інформації)» №7321, підготовлений членом Комітету з питань свободи слова та інформації Оленою Бондаренко, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Другий законопроект «Про доступ до публічної інформації» №2763 розроблений головою Комітету з питань свободи слова та інформації Андрієм Шевченком. Цей документ нардепи спробують прийняти у повторному другому читанні - попередня спроба була провальною.

«Ми вирішили ... виносити в один і той же день у зал обидва проекти, вони між собою повністю кореспондуються. У них єдина мета, єдина концепція ... Буде, як то кажуть, полупакетне голосування, щоб показати, що у нас є конструктивна позиція ... У нас унікальна ситуація: два законопроекти доопрацьовані до досконалості, немає ніяких протиріч», - заявила Бондаренко.

За її словами, до законопроекту Шевченка у ході доопрацювання були внесені процедурні норми: тепер у ньому чітко прописано, як буде відбуватися доступ до інформації.

А у проект самої Бондаренко розробники внесли теоретичні та практичні норми: «Ми дали більш точне визначення цензури ... Крім того, виписали розділ щодо відповідальності: як чиновника, який не дає інформацію, так і журналіста і громадянина. Ми знайшли золоту середину між двома демократичними нормами, які у принципі одна одній суперечать: правом будь-якого громадянина на інформацію та правом будь-якого громадянина на захист конфіденційної інформації і свого приватного особистого життя. Все-таки ми це примирили», - зазначила народний депутат Бондаренко, коментуючи суть проектів.

Нагадаємо, раніше Шевченко зазначив, що влада і опозиція - союзники у питанні доступу до публічної інформації. А його колега по робочій групі, народний депутат із фракції Партії регіонів Володимир Ландик додав, що, перебуваючи у владі, чиновник не повинен обурюватися, що став об'єктом суспільної уваги, що припускають зміни до законодавства.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

394