Наступного року жінкам почнуть підвищувати пенсійний вік, а «відставники» зможуть отримувати спецпенсію тільки після досягнення пенсійного віку. Це може спровокувати масові відставки військових і міліціонерів.

У понеділок ввечері Кабмін вніс на розгляд ВР проект пенсійної реформи. На офіційному сайті текст документа поки вирішили не оприлюднювати - очевидно, щоб завчасно не шокувати громадськість. У розпорядження «Газеты по-киевски» потрапили підрахунки, отримані депутатами з бюджетного комітету, з розрахунками Мінфіну, які розкривають деякі положення пенсійної реформи. Якщо вірити цим документом, з 2011-го жінкам таки почнуть поетапно підвищувати пенсійний вік до 60 років (чоловіків у цьому плані поки вирішили пожаліти), страховий стаж для призначення пенсій за віком підвищать всім українцям на 10 років. І що найнесподіваніше - військовим та іншим спецкатегоріям громадян, які виходять на пенсію в 35-40 років, доведеться чекати 60-річчя, щоб отримати кровно зароблені пару тисяч гривень...

Як порахував Кабмін, на всіх пропонованих новаціях можна заощадити 5,6 млрд. грн. Але в цілому проблему наповнення ПФ, дефіцит якого складає 27 млрд. грн., навіть такі заходи не вирішать. Відразу обмовимося: всі заплановані новації торкнуться лише тих, хто повинен виходити на пенсію наступного року. Ті, кому нарахують пенсії за день до Нового року, будуть отримувати їх ще за старими нормами.

«З того, що мені відомо, поступово почнуть збільшувати пенсійний вік для жінок, а також обмежать пенсії держслужбовцям - до 12 прожиткових мінімумів, це 8-9 тис. грн. Крім того, я відстоюватиму норму про те, щоб диференціювали пенсії не за коефіцієнтом, а за стажем. Зараз же чиновники отримують пенсію, що дорівнює 80% зарплати, а у простих смертних - 50% », - говорить заступник голови комітету з праці і соцполітики Олександр Стоян.

На його думку, нічого страшного в тому, що українкам підвищать пенсійний вік, він не бачить.

«Ви знаєте, що з 2,5 млн. працюючих пенсіонерів 70% - це жінки, - міркує Стоян. - От якби наші опоненти, супротивники цієї норми, внесли пропозицію заборонити працювати після виходу на пенсію - я впевнений, це викликало б більший протест. Крім того, не потрібно говорити, що збільшення пенсійного віку не дає можливості молоді влаштуватися на роботу. 90% працюючих пенсіонерів займаються працею низької кваліфікації - працюють прибиральницями, охоронцями. Молодь на такі посади і так би не пішла».

Також Стоян розповів, що в проекті пенсійної реформи, можливо, буде норма про те, щоб працюючим пенсіонерам кожен рік роботи після виходу на пенсію рахувати за два.

«Це дозволить додати 2-3% до пенсії», - пояснює нардеп-регіонал.

Члена бюджетного комітету ВР Остапа Семерака обурює норма про підвищення страхового стажу для призначення пенсій за віком на десять років.

«Це означає, що, наприклад, жінка наступного року може досягти 56 років, але у неї не буде необхідного пенсійного стажу, і їй доведеться і далі працювати для того, щоб заробити на пенсію», - говорить Семерак.

Викликають питання у нардепа і норми, що стосуються працюючих пенсіонерів.

«Зараз існує така схема: якщо людина досягла пенсійного віку, але при цьому працює, вона може раз на два роки вимагати перерахунку пенсії з урахуванням її зарплати. Тепер це пропонують зупинити, за винятком тих випадків, коли мінімальна пенсія наздоганяє пенсію працюючого пенсіонера. Тут працюючим пенсіонерам можу порадити лише одне: якщо можна домогтися перерахунку пенсій у цьому році - це потрібно зробити однозначно», - упевнений нардеп.

І найголовніше - депутати фактично позбавлять пенсій відставників, які виходитимуть «на відпочинок» наступного року. За словами експертів, люди, які заробили на пенсію, можуть подати у відставку вже в грудні і вийти на спочинок достроково, щоб зберегти право на ці пільги.

Коли нардепи голосуватимуть за проект пенсійної реформи - точно не ясно. За словами регіонала Стояна, до Нового року робити такий «подарунок» майбутнім пенсіонерам депутати не будуть - відкладуть його до наступної сесії, яка почнеться у лютому. А ось за інформацією бютівця Семерака, депутати планують затвердити цей документ у найближчі два тижні. Не виключено, що приступлять до розгляду реформи вже в найближчий четвер.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2222