Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє, що проведення адміністративної реформи логічно і своєчасно і буде продовжене на місцевому рівні.

«Я вважаю, що це питання абсолютно перезріло, воно абсолютно необхідне», - сказав Литвин на брифінгу у понеділок, коментуючи скорочення в Україні міністерств і відомств.

Спікер підкреслив, що брав участь у проведенні адміністративної реформи у 2000 році.

«Я глибоко переконаний у тому, що нам потрібно відмовитися від системи управління, яка командує, ділить, а найголовніше - ділить таким чином, що не забуває про себе. Міністерства і відомства, тобто центральні органи виконавчої влади, повинні виробляти політику і забезпечувати створення правил і умов функціонування України, які б давали найвищий результат », - сказав Литвин, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Тому я вважаю це абсолютно правильним і логічним кроком. Природно, він породить чимало незадоволених, оскільки йдеться про скорочення кількості відповідальних працівників, і на черзі – скорочення кількості заступників. Наступний крок - це скорочення на місцевому рівні апарату управління, включаючи і органи місцевого самоврядування», - впевнений Литвин.

«Я вважаю цей крок правильним і логічним, хоча він досить непростий, чутливий», - сказав спікер.

При цьому Литвин розкритикував позицію опозиційних сил стосовно тогог, що адміністративна реформа в Україні звелася до кадрових чисток з політичних мотивів. «Я не бачу трагедії у цьому плані, якщо відбулися президентські вибори, переміг чиний Президент, якого підтримує Партія регіонів, на місцевих виборах перемогла Партія регіонів, то всі карти їм у руки реалізувати підтримку людей. Я переконаний, що мова не йтиме про чистки», - зазначив Литвин.

Нагадаємо, у четвер, 9 грудня, Президент Віктор Янукович дав старт обіцяній адміністративній реформі, підписавши Указ «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» №1085/2010.

За словами міністра юстиції України Олександра Лавриновича, головна мета адмінреформи Віктора Януковича - забезпечити якісну систему управління і «зробити так, щоб на державну службу хотіли йти найбільш талановиті та підготовлені».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

537