Другим етапом адміністративної реформи буде реформування місцевих органів влади. Про це повідомив сьогодні на брифінгу прем'єр-міністр України Микола Азаров.
«Безумовно, адміністративна реформа призведе до економії державних коштів. І, як ви знаєте, ми на мільярд вже скоротили витрати на адміністративно-управлінський апарат. Це тільки в цьому році. Наступного року економія буде, звичайно, ще більшою. Але головний зміст адміністративної реформи полягає зовсім або не стільки в економії коштів, скільки в підвищенні ефективності управління», - сказав Азаров.
За його словами, існуюча система управління в Україні нікого не задовольняє, і її необхідно змінювати. «Ми зробили рішучий крок по шляху, насамперед, спрощення, тому що будь-яке спрощення завжди сприяє підвищенню ефективності та якості управління, поліпшенню логістики ухвалення рішень, усуненню дублюючих ланок, тих ланок, які штучно гальмували проходження рішень», - сказав прем'єр-міністр, повідомляє «УНІАН».
За його словами, дев'ять місяців роботи уряду показали слабкі місця в управлінні. Саме цей досвід і закладений в основу проведення адмінреформи. «Це тільки перший етап. Другим етапом піде, безумовно, реформа місцевих адміністрацій. Важливо, щоб держава і місцеві адміністрації добре організовували роботу і надавали людям якісні адміністративні послуги. У цьому сенс реформи», - зазначив прем'єр-міністр.
Нагадаємо, 9 грудня Президент України Віктор Янукович підписав указ про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади.
Зокрема, в процесі ліквідації та реорганізації Кабміну доручено забезпечити скорочення чисельності державних службовців не менше ніж на 30%, та вжити заходів щодо скорочення штатної чисельності працівників секретаріату Кабміну не менше ніж на 50%.
Замість 112 органів центральної виконавчої влади створені 63. З них 16 міністерств, 28 служб, 12 агентств і 7 інспекцій.
Кількість членів Кабінету міністрів Президент скоротив з 26 до 17 осіб.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом