Опозиція вимагає від влади провести громадське обговорення проекту пенсійної реформи для того, щоб її норми не погіршували рівень соціального забезпечення громадян України. Відповідне рішення було прийняте сьогодні під час засідання опозиційного уряду.

Крім того, опозиційний уряд вирішив звернутися до всіх фракцій Верховної Ради з проханням підтримати законодавчі ініціативи щодо недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян та про неприпустимість порушення прав і обмеження соціальних гарантій громадян при укладанні міжнародних договорів.

Як зазначив заступник лідера фракції «БЮТ-Батьківщина», голова опозиційного уряду Сергій Соболєв, влада очікує, що у результаті проведення пенсійної реформи вдасться заощадити 5,6 млрд. грн., повідомляє «УНІАН».

У той же час, на його переконання, ці кошти можна було б знайти за рахунок інших джерел, ніж погіршення соціального стану населення.

Зокрема, за словами Соболєва, необхідно переглянути перелік компаній, які підпадають під дію закону про іноземні інвестиції, завозять на територію України підакцизні товари без сплати акцизів і всіх інших податків.

Крім того, додав він, можна було б знайти кошти за рахунок перегляду переліку зон пріоритетного розвитку та зон вільної торгівлі, через які також завозяться товари, але не сплачуються податки. «А чи не краще припинити діяльність таких компаній, які сьогодні наближені до нинішньої влади і не платять акцизи, податки?», - запитав Соболєв.

Нагадаємо, за словами першого заступника голови Адміністрації Президента Ірини Акімової, до 10 грудня до Верховної Ради буде внесено законопроект про пенсійну реформу, згідно з домовленостями з МВФ. Реформа передбачає підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.

8 грудня міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив, що Кабінет міністрів України розглянув проект закону щодо пенсійної реформи. «Сьогодні (законопроект - ред.) розглянуто, схвалені загальні підходи, які викладені у проекті закону», - сказав очільник Мін'юсту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

435