Екс-голова компанії «Укрспецекспорт» Сергій Бондарчук (березень 2005 – червень 2010 року) підтверджує, що розмова з представником Держдепартаменту США щодо експорту зброї восени 2009 року була, пише «Комерсант-Україна».
«На ній (зустрічі - ред.) також був присутній представник СБУ. У лютому 2010 року відбулися повторні переговори у тому ж форматі, - розповів Бондарчук .- Ми просили США офіційно передати нам ці знімки, щоб ми могли вивчити їх, накласти їх на карту. Потрібно розібратися, чи справді там знято Судан і наша чи продукція фігурує на фотографіях. Американці відмовилися проводити бюрократичну процедуру передачі документів».
Бондарчук не береться повністю виключити можливість реекспорту української зброї у Судан. «Ми переконалися, що танки були прийняті на озброєння кенійської армії. Але ми не можемо нести відповідальність за дії іншої країни, навіть якщо Кенія теоретично захотіла порушити якісь міжнародні конвенції і кудись переправити товар», - заявив він. Бондарчук сумнівається, що реекспорт української зброї справді відбувся: «Якби була поставка танків у Судан, то ця техніка вже десь би працювала, і ми б почули про бойові дії у Судані за участю кількох десятків танків».
Нагадаємо, США вважають, що Україна везла зброю до Південного Судану на судні «Фаїна», яке було захоплене піратами у 2008 році. Про це йдеться у депеші від 11 вересня 2009 року, складеної за результатами зустрічі заступника першого помічника держсекретаря США Вана Діпена з українською стороною, текст якої наводить Wikileaks.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом