У парламенті України електронна система для голосування може бути замінена на нову влітку 2011 року, повідомив член комітету Верховної Ради з питань бюджету Станіслав Довгий.

«Перший етап - заміна системи голосування - можлива лише в період відпусток 2011 року. Тому в липні-серпні 2011 року ми плануємо замінити систему голосування – «Раду-3» на «Раду-4», - сказав він журналістам у четвер в Сеулі під час ознайомлення з системою «електронний парламент» Національної Асамблеї Республіки Корея.

«Система Національної Асамблеї Республіки Корея - одна з найкращих електронних систем у сьогоднішніх парламентах. Нам вдалося дослідити і вивчити як працюють парламенти багатьох країн, і ми ухвалили рішення використовувати насамперед досвід Республіки Корея», - зазначив Довгий.

«Практично на сьогоднішній день парламент Кореї перейшов повністю на безпаперову технологію. Депутати, маючи комп'ютер на робочому столі, мають можливість отримувати інформацію, законопроекти, працювати в базі даних парламенту, контролюючи законодавчий процес, і таким чином вносити в електронному вигляді поправки та свої пропозиції до них. Це досвід, який, думаю, буде дуже корисний для парламенту України», - переконаний депутат, повідомляє «Інтерфакс-Україна». За словами Довгого, парламент Кореї на цю систему витратив $ 74 млн.

«На сьогоднішній день, виходячи з того, що одне робоче місце в Україні буде майже вдвічі дешевше, а в парламенті Кореї 299 депутатів, ми оцінюємо це приблизно в таку ж суму. Але це не означає, що всю цю суму потрібно витратити одразу. Буде кілька етапів протягом 2011-2015 років», - сказав Довгий.

За його словами, для введення нової системи необхідні зміни до Регламенту Верховної Ради. «Це, відповідно, вимагає згоди фракцій, політичної згоди Верховної Ради», - зазначив він.

На запитання, чи можна буде після заміни системи для голосування одному депутату проголосувати за своїх колег, Довгий зазначив, що «це питання не до електронної системи голосування - це питання до депутатів».

«Електронна система дозволяє голосувати за одного або більше. Але ж ми можемо обмежити час. Дотик до сенсорного екрану - це одна секунда, це ще швидше, ніж кнопки. Але Верховна Рада приймає рішення - голосувати чи ні. Я бачу такий вихід - ми зробимо перехідний період, оскільки це вимагатиме відповідної підготовки депутатів і регламенту, системи роботи», - сказав Довгий.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

437