У чергової порції документів Wikileaks Україна згадується серед держав, які викликали невдоволення своїми операціями на ринку озброєнь.
Про це повідомляє «Бі-Бі-Сі» з посиланням на Guardian.
Із дипломатичних депеш американських посольств випливає, що США намагалися втрутитися у понад десяток міжнародних угод з продажу зброї, фігурантами яких були України, Болгарія, Вірменія та Китай.
У випадкуц кожної країни наводяться конкретні приклади лобіювання США окремих урядів з конкретних операцій, які викликали невдоволення американців.
Guardian пише, що у листопаді 2009 року, коли у Києві велися переговори між Україною і США про нерозповсюдження зброї, помічник держсекретаря Ванн Ван Діпен висловлював невдоволення продажем Ірану техніки, яка могла бути використана для виготовлення балістичних ракет.
Американський чиновник дорікнув також Україні за те, що у серпні 2009 року компанія Укрспецекспорт відправила до Бірми партію комплектуючих складових для бронетранспортерів, автоматичні гранатомети, протитанкові ракети точного наведення і танкові кулемети.
Ван Діпен сказав, що українську зброю продали, незважаючи на запевнення, надані уряду США, у тому, що після 2008 Україна не буде експортувати озброєння репресивній військовій диктатурі Бірми.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом