Введення в дію закону про державну службу доцільне одночасно з початком адміністративної реформи. Про це заявив сьогодні на брифінгу начальник Головного управління державної служби України Тимофій Мотренко.
«Вважається, що буде логічно, якщо він (закон про держслужбу - ред.) буде складовою адміністративної реформи», - сказав Мотренко.
У той же час він зазначив, що закон розробляється вже тривалий час, і зараз він знаходиться на розгляді в Кабінеті міністрів України. При цьому Мотренко сказав, що цей законопроект відповідає відновленій Конституції 1996 року і визначає питання призначення на державну службу.
«Закон України про державну службу, над яким ми працюємо, починав розроблятися за Конституцією 1996 року, а потім, коли була введена Конституція 2004 року, його привели у відповідність. Зараз він знаходиться теж у тому стані, який дозволяє його розглядати як такий, що відповідає Конституції 1996 року», - зазначив Мотренко.
Крім того, він повідомив, що головною новацією законопроекту є поділ адміністративних і політичних посад, введення посад державних секретарів. «Ми свої пропозиції (з проведення адмінреформи - ред.) внесли - в основному вони стосуються системи структури органів виконавчої влади», - сказав він на брифінгу в Києві у вівторок.
За його словами, відомство пропонує чітко розділити функції держорганів: міністерства «повинні виконувати функцію встановлення правил гри» - розробляючи законодавство, окремі органи - комісії - його контролювати, агентства - управляти держмайном, комітети - надавати послуги.
«Сьогодні всі ці функції зосереджені в міністерствах», - зазначив чиновник.
Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович на початку грудня заявив, що рішення з адміністративної реформи буде прийнято вже цього року, а кошти на її проведення врахують у державному бюджеті на 2011 рік.
Раніше Глава держави повідомив, що адмінреформа передбачатиме ліквідацію дублюючих функцій, перш за все, у виконавчій владі.
За матеріалами «УНІАН», «Інтерфакс-Україна»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом