Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявляє, що для нього економічні перетворення в країні важливіші за політичний рейтинг.


«Я абсолютно не турбуюся про свій (політичний - ред.) імідж. Я прекрасно знаю всі дослідження, скільки я отримав на президентських виборах, я знаю, що в мене робиться сьогодні. Якби я бачив якусь альтернативу для країни, я б пішов це робити», - зазначив Тігіпко.


При цьому він сказав, що справедливу оцінку реформатори зазвичай отримують через деякий час після проведення реформ.


«Усіх цих реформаторів виносили. Потім їм аплодували через певний час, давали посади. Але спочатку треба набратися сміливості - зробити кроки щодо кращої конкурентоспроможності країни. Зробимо цю справу - отримаємо результат», - заявив Тігіпко.


У зв'язку з цим він нагадав, що свого часу за власним бажанням залишав досить високі державні посади, і підкреслив, що не намагався заробляти політичний авторитет, критикуючи владу, перебуваючи в опозиції.


«Я йшов з Мінекономіки, з посади голови Нацбанку. Це не страшно. Страшно не зробити справу. Страшно знову зробити те, що ми робили 19 років, - заробляли авторитет на опозиції, на критиці. Покритикували - рейтинг раз і виріс. Пішли на вибори, отримали свої дивіденди, а країна відстає, відстає і відстає. Пенсії нижчі і нижчі. Біднішими за нас тільки Молдова й Албанія. Всі країни рухаються вперед, а ми всі боїмося за свій рейтинг», - сказав Тігіпко, повідомляє« УНІАН ».


За його словами, ситуація в ряді країн підтверджує, що проведення непопулярних реформ не означає втрату політичного рейтингу. Як приклад він навів Грецію, де соціалісти провели непопулярні реформи і перемогли на парламентських виборах, Швецію, де правоцентристи збільшили пенсійний вік і також здобули перемогу на парламентських виборах, Грузію, де були проведені, за словами Тігіпка, «не дуже прості для населення» реформи, однак владу підтримали на місцевих виборах.


«Я тут підтримую журналістів, що дуже важливо пояснювати, говорити і мати настрій, щоб поліпшити ситуацію для людей. Сможемо швидко провести все - зможемо підняти пенсії, зарплату держсектора, насамперед, вчителям і лікарям, зможемо поліпшити інвестиційні умови для малого, середнього та великого бізнесу. Я впевнений, що у 2012 році результат може бути задовільним для влади», - заявив Тігіпко.


Як раніше писав ForUm, 18 листопада Верховна Рада Україна прийняла Податковий кодекс, який викликав обурення у підприємців.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

393