Роботодавці схвально оцінюють прийняття Податкового кодексу. Як повідомили в Департаменті інформації та масових комунікацій Кабінету міністрів України, про це заявили представники організацій роботодавців на чолі з головою Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Дмитром Фірташем і головою Ради Федерації роботодавців України Дмитром Олійником під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим у понеділок, 6 грудня.
«Представники роботодавців, підприємства яких створюють більше двох третин валового національного продукту і які містять більше половини робочих місць в Україні, схвально оцінюють прийняття Податкового кодексу і в цілому курс системних реформ», - наголошується в повідомленні.
«Ми розуміємо, що ноша реформ дуже важка, але в той же час прекрасно розуміємо, що не можна допустити банкрутство країни. Тому готові частину відповідальності за здійснення реформ брати на себе », - заявив Фірташ.
Азаров підкреслив важливість того, щоб під час реформування країни при владі склався постійний конструктивний діалог з інститутами громадянського суспільства, і, перш за все, - з роботодавцями.
«Ми зацікавлені, щоб втілення Податкового кодексу в життя проходило з мінімальними проблемами, тому постійно будемо прислухатися до пропозицій практиків і експертів, громадськості», - зазначив Азаров.
Сторони домовилися здійснювати моніторинг впровадження податкової реформи і проводити постійні консультації з необхідної корекції норм Податкового кодексу, яка визначиться на практиці.
Відповідальним за діалог з Федерацією роботодавців України Азаров призначив міністра Кабінету міністрів України Анатолія Толстоухова.
Глава уряду також попросив роботодавців надати пропозиції щодо дерегулювання ведення бізнесу, ліквідації поборів за безглузді дозволи та узгодження, для усунення корупції.
Крім того, Азаров запропонував роботодавцям провести аналіз ринку праці: підготовка яких фахівців, яких професій, у якій кількості необхідна реальному сектору економіки сьогодні і на які професії будуть затребувані у майбутньому, виходячи з бізнес-планів роботодавців, повідомляє «УНІАН».
«Ми очікуємо від вас інформації та пропозицій», - зазначив глава уряду.
У свою чергу, представники роботодавців висловили готовність взяти участь у створенні та реалізації національної програми перекваліфікації та навчання дорослого населення відповідно до потреб модернізації економіки.
Азаров доручив включити представників сторони роботодавців у всі робочі групи, координаційні ради, які займаються й будуть займатися підготовкою та проведенням реформ, удосконаленням законодавства.
Також роботодавці будуть залучені до проведення бізнес-форумів, в яких ініціатором або організатором виступає держава.
Нагадаємо, 3 грудня Президент України Віктор Янукович підписав Податковий кодекс України, прийнятий Верховною Радою 2 грудня з урахуванням внесених Главою держави пропозицій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом